- Dziś przypada Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy św. modlimy się o umocnienie jedności i miłości małżonków i o potrzebne łaski w rodzinach, zaś małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie.
- W poniedziałek w liturgii wspominamy Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu przypadają imieniny ks. Jana dlatego na Mszy św. wieczornej będziemy szczególnie modlić się w jego intencji. Podczas Mszy św. rano i wieczorem poświęcimy wino. We wtorek - Świętych Młodzianków, Męczenników.
- W piątek, w ostatni dzień roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30, a następnie na Mszę św. na zakończenie starego roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 jak, co roku poszczególne grupy parafialne poprowadzą adorację przed Najświętszym Sakramentem do godz. 23.00, a o godz. 23.00 – zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku o Boże błogosławieństwo dla Parafian. (porządek adoracji dla grup- w gablocie). 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Modlitewna Matek, Franciszkańska Rodzina Świeckich. 20.00 – Koła Żywego Różańca, Legion Maryi, Caritas 21.00 – Bractwo Św. Józefa; SH Niepokal. Serca NMP, Wspólnota Ojca Pio 22.00 - SH Najśw. Serca P.J. Oaza Rodzin. Zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii i gości o włączenie się w to modlitewne czuwanie.
- W sobotę - Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Msze św. tak jak w niedzielę o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
- W kolejną, pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dla braci i sióstr z Kół Żywego Różańca.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
- Dziękujemy mieszkańcom ul. Kilińskiego, którzy posprzątali kościół przed świętami. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Kościuszki nr 1-30 i blok nr 15, zaś w czwartek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki nr 31 do końca.
- W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Chcemy jednak zaprosić naszych parafian z poszczególnych ulic do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo rodzin. W programie będzie Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą za mieszkańców zaproszonych ulic, błogosławieństwo rodzin, rozdanie pamiątkowych folderów i obrazków. Prosimy ze sobą przynieść wodę w butelkach, którą pobłogosławimy, a każdy po powrocie do domu będzie mógł nią pokropić mieszkanie. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do kościoła w wyznaczonym dniu to zapraszamy w kolejny dowolny dzień kolędowy. W najbliższe dni zapraszamy:
- 28. grudnia (wtorek) – ul. Podsanie, Zasanie, Kilińskiego, Kręta, Kopernika, Bema, Krótka, Żurawia
- 29. grudnia (środa) – ul. Kościuszki, , 11 Listopada, Asnyka, Sienkiewicza
- 30. grudnia (czwartek) – ul. Wyszyńskiego, Targowa, Olszyna, Żeromskiego.
Dalszy plan podamy w kolejną niedzielę.