Obchodzimy dzisiaj Uroczystość: Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni wybudowanej w latach 1892-1896 i poświęconej 16 października 1896 r. To w niej możemy się wspólnie modlić, słuchać słowa Bożego i przyjmować sakramenty św. Modlimy się za fundatorów, budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Prosimy dla nich o dar Bożego błogosławieństwa, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dziękujemy tym, którzy na co dzień sprzątają i dekorują nasz kościół oraz dbają o porządek w otoczeniu świątyni.
We środę - 1 listopada – Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w kapicy cmentarnej na Barcach o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.
2 listopada w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
Od 1 listopada od południa do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze czyśćcowe. Warunki odpustu: spowiedź św., Komunia św., odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Świętego, a także nawiedzenie kościoła i cmentarza. Od 9 – 30 listopada można zyskać odpust cząstkowy.
Od 2 listopada będziemy szczególnie modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę ulicy, gdyż będziemy polecać zmarłych według ulic w kolejnych dniach listopada. Program nabożeństw różańcowych za zmarłych w listopadzie wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Tak jak w ubiegłych latach kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do specjalnej skrzynki obok dużej ambony, czy też na tacę.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W piątek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
W sobotę o godz. 17.00 w oratorium – spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP.
W kolejną niedzielę – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie KŻR.
W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Extra”, „Niedziela”.
Ze stolika pod chórem i z bocznych ołtarzy można zabrać kartki wypominkowe.
Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej - bloki 2b, 4 i 4a, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulicy Rzeszowskiej bloki 4b i 4c, zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Torowej, Dworcowej i Kolejowej.