1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – NMP Wspomożycielkę Wiernych; w czwartek – św. Filipa Neri, kapł. W kolejną niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W piątek – rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W sobotę o godz. 18.00 Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 5. 11 czerwca (sobota) w Radomyślu nad Sanem odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodych. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy u ks. Jana.
 6. W Boże Ciało, 16 czerwca w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha. Chętni, którzy chcieliby udać się na koncert autokarem mogą zapisać się w zakrystii u ks. Jana.
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na kościół w kwocie 2100 zł.
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8E, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Krętej i Kilińskiego nr 1-20, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kilińskiego nr 21 do końca.
 10. Pragnę podziękować tym, którzy przygotowali paczki z darami dla Ukrainy (22 paczki). W poniedziałek zostaną one zabrane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej i przewiezione na Ukrainę.

 1.  W poniedziałek, 16 maja przypada Święto Św. Andrzeja Boboli, kapł. m. Patrona Polski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. Wieczornej w Oratorium odbędzie się spotkanie Parafialnej Grupy Caritas.
 4. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 5. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 6. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8D, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8E kl. 1,2,3,4, 5, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8D kl. 6,7,8,9,10.
 7. Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje kolejną pomoc dla Ukrainy. Tym razem jest prośba, aby przygotować paczkę wg dołączonej instrukcji. Do parafii dostarczone będą kartonowe paczki, które należy wypełnić produktami z trzech kategorii: żywność z długim terminem ważności; produkty dla dzieci, artykuły chemiczne i kosmetyczne. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, ale tak, aby można było ją zamknąć. Waga paczki nie może przekroczyć 18 kg. (W paczce nie umieszczamy odzieży, produktów, które wymagają przechowywania w lodówce i które mogą ulec zniszczeniu w transporcie). Koszt jednej paczki to kwota ok. 330 zł. Może ją przygotować jedna rodzina, dwie lub więcej, bądź też kilkoro sąsiadów. Jeśli znajdą się chętni to proszę o zgłoszenie się do zakrystii, bądź kancelarii i pobranie listy produktów do zakupienia. Po niedzieli można będzie odebrać karton, wypełnić paczkę wg instrukcji i nie zamykając przywieźć ją do Oratorium św. Józefa, skąd trafi do magazynu przeładunkowego i dalej do osób potrzebujących na Ukrainie.

 1.  Dzisiejszą niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 – uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieci kl. III przez najbliższy tzw. „Biały Tydzień” będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dzieci z kl. 4 będą obchodzić I rocznicę Komunii św. w Boże Ciało.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, B.M., w sobotę – Święto Św. Macieja, Ap.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 7. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja i spotkanie wspólnoty w oratorium.
 8. W sobotę o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata – koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 10. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8C oraz rodzicom dzieci kl. III, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8D kl. 1,2,3,4, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z u;. Tysiąclecia 8D kl. 5,6,7,8,9.

 Bractwo Św. Józefa

1 maja w dniu wspomnienia św. Józefa rzemieślnika podczas Mszy św. o godz. 10.30  odbyła się ceremonia włączenia pięciu mężczyzn do   Bractwa św. Józefa. Trzech z nich ustanowiono senatorami. Podczas uroczystego ślubowania kandydaci obrali sobie św. Józefa za szczególnego przewodnika i Opiekuna oraz wyrazili wolę przystąpienia do bractwa, służenia Bogu cały sercem poprzez kroczenie drogą Bożych Przykazań, obrony wiary i Kościoła, miłowania swojej rodziny i czynienia wszystkiego, aby była „Bogiem silna” i szczęśliwa.

 

Ks. Proboszcz podczas homilii ukazał św. Józefa jako Opiekuna, który troszczy się o religijne wychowanie Jezusa: „Św. Józef był pierwszym nauczycielem rytuałów, modlitw i zwyczajów żydowskich. On też pokazuje, jak wielka jest współcześnie rola ojców w formacji religijnej swoich dzieci. Religijności ojca nikt ani nic nie zastąpi. Jest ona szczególna i wyjątkowa”.

 

Na zakończenie bracia otrzymali modlitewniki z nabożeństwem do św. Józefa i różańce, zaś włączeni do senatu przywdziali szaty.

 

Po erygowaniu w 1998 r. w Nisku Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin, powstało też Bractwo św. Józefa - DOM – skupiające ojców zatroskanych o świętość swoich rodzin i pragnących szerzyć kult św. Józefa. Bractwo gromadzi się na Mszy św. każdego 19. dnia miesiąca, aby modlić się za swoje rodziny, a następnie w oratorium odbywa się spotkanie formacyjne. Bracia biorą udział w uroczystościach kościelnych i religijno-patriotycznych. Zachęcamy mężczyzn nie tylko z terenu Niska o przyłączenie się do naszego bractwa.

 1. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic dla KŻR.
 2. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 3. Przed nami XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny (1-7 maja 2022). W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Niedziela, 1 maja jest Szóstym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W naszym kościele czytanie Pisma św. dzisiaj o godz. 11.30. Zachęcamy, aby przez najbliższy tydzień czytać Ewangelię wg św. Łukasza w gronie rodzinnym.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Atanazego, b. dK., w środę – św. Floriana m., w piątek – Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
 5. We wtorek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. O godz. 12.00 – uroczysta Msza św. na rozpoczęcie miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. W pierwszą sobotę maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski.
 7. Spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP – w sobotę o godz. 17.00 w Oratorium.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Księża Wikariusze – w sobotę od godz. 10.00.
 9. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św. W związku z tym próby przed tą uroczystością dla dzieci kl. III odbędą się w środę i piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.
 10. Dzieci z kl. 4 będą obchodzić I rocznicę Komunii św. w Boże Ciało.
 11. Dzieci, które otrzymały skarbonki Caritas w Wielkim Poście mogą je przynieść do kościoła lub przekazać ks. Janowi lub s. Barbarze w szkole.
 12. Zachęcamy młodzież i dzieci do wyjazdu na Oazę w wakacje. Informacje o terminach Oaz, kosztach oraz sposobach zgłaszania się można znaleźć (na plakacie w gablocie) na stronie diecezjalnej i w mediach oazowych.
 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 14. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła. Taca z kolejnej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8B, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8C, zaś w sobotę na godz. 10.00 rano o posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci kl.3. 

 1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas, dlatego pragnę złożyć serdeczne podziękowania wolontariuszkom parafialnego zespołu Caritas za posługę w ciągu całego roku. Po Mszy św. ofiarą do puszki będziemy  mogli wesprzeć dzieła, które prowadzi Caritas.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - dziś o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Marka, Ew.; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha b. m. –Głównego Patrona Polski; w piątek - święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz. dK– Patronki Europy.
 4. W ramach Kongresu Eucharystycznego w tym tygodniu w całej naszej diecezji odbędą się adoracje i procesje eucharystyczne. Każda parafia w dekanacie będzie miała adorację w kolejnym dniu tygodnia. W naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00, nieszpory, a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. W piątek adoracja zostanie wznowiona po Mszy św. porannej o godz. 7.00, zaś po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się z procesją eucharystyczną do parafii Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję i adorację zapraszamy wszystkich parafian i gości, zaś w poszczególnych godzinach proszę o podjęcie adoracji wspólnoty: w czwartek po Mszy św. wieczornej – Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 20.00 – Straż Honorową Niepokalanego Serca NMP i Legion Maryi. W piątek od godz. 7.00 – Koła Żywego Różańca wg grafiku wywieszonego w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. 30 kwietnia w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym W Sandomierzu odbędzie się Dzień Otwartej Furty. W programie m.in.: Eucharystia, rozgrywki sportowe, koncert ks. Jakuba Bartczaka, różnego rodzaju zabawy i wiele miłych niespodzianek. Zapraszamy ministrantów, dzieci i młodzież. Wyjazd busem o godz. 8.30, powrót o godz. 16.00. Koszty wyjazdu pokryje parafia. Zgłoszenia u ks. Jana.
 6. W sobotę w godzinach południowych w naszym sanktuarium będziemy gościć diecezjalną pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 7. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie, które poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 8. W kolejną niedzielę – 1 maja w naszym sanktuarium uczcimy Św. Józefa, rzemieślnika. Na Mszy św. o godz. 10.30 do Bractwa Św. Józefa zostanie przyjętych kilku mężczyzn.
 9. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – różaniec i zmiana tajemnic dla KŻR, a następnie nabożeństwo majowe.
 10. Zachęcamy dzieci i młodzież zwłaszcza należące do wspólnot parafialnych (oazy, scholi, ministrantów, ale nie tylko) do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Połowę kosztów pokryje parafia. Więcej informacji u księży i s. Barbary.
 11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z bloku 8A z ul. Tysiąclecia –którzy zadbali o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z   Tysiąclecia z bloku 8B kl. 1,2,3 zaś w sobotę na godz. 9.00 rano prosimy mieszkańców ul. Tysiąclecia 8B kl. 4, 5,6,7.
 14. Modlitwa do Św. Józefa….

 1. Dzisiaj - w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane są tak jak w niedzielę. Szczególną modlitwą i wsparciem materialnym otaczamy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby tej uczelni.
 2. Zakończyliśmy obchód Triduum Paschalnego – pamiątki najważniejszych wydarzeń naszej wiary. Pragnę złożyć podziękowanie tym, którzy zbierali się w tym czasie na wspólną modlitwę, a zwłaszcza tym, którzy poprzez posługę przyczynili się do tego, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas. Dziękuję współbraciom kapłanom za celebrację Mszy św., nabożeństw, za głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale. Na ręce prowadzących dziękuję Służbie Liturgicznej – ministrantom, lektorom, scholi, chórowi parafialnemu, p. organiście. Siostrze Scholastyce, kilku paniom oraz panom dziękuję za przygotowanie ciemnicy i grobu, oraz za wszelkie inne wykonane prace.  Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i dekoracje do Grobu. Za wszelkie dobro składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy dlatego w najbliższy piątek post nie obowiązuje.
 4. We wtorek – 19 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Bractwa św. Józefa, a następnie spotkanie w Oratorium. Proszę wszystkich senatorów bractwa o obecność. Zapraszamy też innych mężczyzn o przybycie i włączenie się do naszego bractwa.
 5. W kolejną niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Jak co roku ofiarą do puszki będziemy  mogli wesprzeć dzieła, które prowadzi Caritas.
 6. Siostry Służebniczki zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w pielgrzymce częściowo autokarowej, częściowo pieszej w dniu 30 kwietnia - sobota. Jest to doroczna pielgrzymka Zgromadzenia w intencji nowych powołań. Jeśli zbierze się grupa - wyjazd będzie o 4.30 spod naszego kościoła . Etap z Tarnowa do Tuchowa pokonamy piechotą (ok. 17 km). W programie min. Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, zwiedzanie, powrót autokarem ok. 20.00. Koszt: 50 zł. Zgłoszenia do s. Barbary w najbliższym tygodniu.
 7. 30 kwietnia w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym W Sandomierzu odbędzie się Dzień Otwartej Furty. W programie m.in.: Eucharystia, rozgrywki sportowe, koncert ks. Jakuba Bartczaka, różnego rodzaju zabawy i wiele miłych niespodzianek. Zapraszamy ministrantów, dzieci i młodzież. Wyjazd busem o godz. 8.30, powrót o godz. 16.00. Koszty wyjazdu pokryje parafia. Zgłoszenia u ks. Jana.
 8. Zachęcamy dzieci i młodzież zwłaszcza należące do wspólnot parafialnych (oazy, scholi, ministrantów, ale nie tylko) do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Szczegółowe informacje i zapisy u księży: Adriana i Jana oraz Barbary.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 10. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Sandomierskiej, Mickiewicza, Daszyńskiego, Fredry, Krasickiego, Przemysłowej, Tysiąclecia - domy jednorodzinne i Głowackiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby we wtorek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia blok 8A kl. 1,2,3,4, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8A kl. 5,6,7,8.

Życzenia Wielkanocne

 

         Jezus Chrystus poprzez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie  otworzył nam bramy nieba, a tym samym pomaga nam wyzwolić się od wszelkich lęków o dobra tego świata i o swoje życie doczesne oraz szukać tego, co trwałe i wieczne. Dlatego Św. Paweł zachęca nas: „Jeśliście powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu” (Kol 3, 1-4).

          Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was swoim pokojem i radością, pomaga budować życie na prawdzie, która daje prawdziwą wolność, niech udzieli Wam swojego błogosławieństwa oraz umocni wiarę i nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne.

                             Duszpasterze Parafii Św. Józefa w Nisku

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiaj – poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym.
 3. W Wielki Czwartek będziemy obchodzić pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Pan Jezus ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w Bazylice katedralnej w Sandomierzu zostanie odprawiona Msza Krzyżma w czasie której Ks. Biskup poświęci oleje dla katechumenów, dla chorych i do chrztu św., a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone w czasie święceń kapłańskich. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg odprawiona zostanie w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej nastąpi przeniesienie Pana Jezusa Eucharystycznego do ciemnicy, gdzie będzie adoracja do godz. 23.00
 4. W Wielki Piątek – Adoracja rozpocznie się o godz. 6.00. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św., ale nabożeństwo, które składa się z czytania opisu Męki Pańskiej, adoracji krzyża, Komunii św. i przeniesienia Pana Jezusa do grobu, gdzie będzie trwała adoracja do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zebrane ofiary w dniu zostaną przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
 5. W Wielką sobotę – Adoracja od godz. 6.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w cały Triduum Paschalnym.
 7. Plan adoracji dla mieszkańców poszczególnych ulic na czas Triduum czyli na czwartek, piątek i sobotę wywieszony jest w gablocie parafialnej.
 8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Odczytany zostanie list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby tej uczelni.
 9. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej z udziałem władz powiatu niżańskiego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 10. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja sprawowana będzie w intencji Ojczyzny.
 11. W środę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, którzy nie są regularnie, co miesiąc odwiedzani przez kapłana. Takich chorych prosimy zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
 12. Dziś po Mszach św. nadzwyczajni szafarze udadzą się do chorych z Komunią św.
 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.
 14. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone zostaną na remonty.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Paderewskiego, Chopina i 3 Maja, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła w środę po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ulic: Sandomierskiej, Mickiewicza i Daszyńskiego, zaś w sobotę po wieczornej liturgii ok. godz. 21.00 prosimy mieszkańców ulic Fredry, Krasickiego, Przemysłowej i Tysiąclecia - domy jednorodzinne.

TRIDUUM PASCHALNE

Porządek adoracji dla poszczególnych ulic

WIELKI CZWARTEK

GODZ. 19.00 – ul. Kręta, ul. Krótka, Bema, Żurawia, Podsanie

Godz. 20.00 – ul. Kilińskiego

Godz. 21.00 – ul. Kościuszki

Godz. 22.00 – ul. Słowackiego

 

WIELKI PIĄTEK

Godz. 6.00 – ul. Sienkiewicza,

Godz. 7.00 – ul. Sportowa

Godz. 8.00 – ul. Olszyna, Targowa

Godz. 9.00 – ul. Żeromskiego, 8 Marca,

Godz. 10.00 – ul. Wyszyńskiego

Godz.11.00 – ul. Piłsudskiego

Godz. 12.00 – ul. Wolności

Godz. 13.00 – ul. Rzeszowska – Bloki

Godz. 14.00 – ul. PCK i ul. I Rzeszowska domy jednorodzinne

Godz. 15.00 – ul. Polna, Kwiatów Polnych i Gisgesa

Godz. 16.00 – ul. Kwiatkowskiego

Godz. 17.00 – ul. 11 Listopada

Godz. 19.00 – ul. Asnyka,

Godz. 20.00 – ul. Szopena, Paderewskiego

Godz. 21.00 – ul. 3 Maja i Mickiewicza

Godz. 22.00 – ul. Plac Wolności

 

WIELKA SOBOTA

Godz. 6.00 – Sandomierska

Godz.7.00 – Torowa

Godz. 8.00 – Dworcowa

Godz. 9.00 – Kolejowa

Godz. 10.00 – Głowackiego

Godz. 11.00 – Daszyńskiego

Godz. 12.00 – Fredry, Krasickiego

Godz. 13.00 – Tysiąclecia domy jednorodzinne, Przemysłowa

Godz. 14.00 – Tysiąclecia 8 A

Godz. 15.00 – Tysiąclecia 8 B

Godz. 16.00 – Tysiąclecia 8 C

Godz. 17.00 – Tysiąclecia 8D

Godz. 18.00 – Tysiąclecia 8E

 

TRIDUUM PASCHALNE – GODZINY NABOŻEŃSTW

WIELKI CZWARTEK – GODZ. 18.00

WIELKI PIĄTEK – GODZ. 18.00

WIELKA SOBOTA – GODZ. 19.00

 

ŚWIĘCENIE POKARMÓW – WIELKA SOBOTA GODZ. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00

 

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które prowadzą: ks. Andrzej Chuchnowski - rektor kościoła i domu rekolekcyjnego w Jędrzejowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego i ks. Michał Zelik - wikariusz z Tarnobrzega. Rekolekcje potrwają do środy. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Ofiary zbierane na tacę w środę zostaną przeznaczone na potrzeby domu rekolekcyjnego.
 2. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, a następnie zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży.
 3. W najbliższy piątek 8 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową Nisko – Leżajsk, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. Osoby, które się zapiszą poprzez stronę parafii lub stronę na Facebooku otrzymają rozważania i mapę trasy w wersji elektronicznej. „Droga Krzyżowa” ma charakter indywidualny. Można iść w grupie kilku osób. Powrót na własną rękę.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Zachęcamy dzieci i młodzież do wykonania własnoręcznie palm i przyniesienie ich w kolejną niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00, po której odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę.
 6. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 7. Parafialna grupa Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne”. Jest to forma jałmużny wielkopostnej.
 8. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 4B i 4C, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. O posprzątanie kościoła w poniedziałek na godz. 19.00 prosimy mieszkańców z ul. Paderewskiego i Chopina , zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. 3 Maja.

Niedziela – 03.04. 20202 r.

Godz. 7.30 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz. 9.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.10.30 -Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.12.00 -Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.17.00 -Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Godz.18.00 -Msza święta z nauką dla wszystkich

 

Poniedziałek – 04. 04. 2022 r.

Godz. 9.00-Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.10.30 -Nauka rekolekcyjna dla dzieci ( w szkole) kl. I-VI

Godz.12.00 -Nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkolnej

Godz. 18.00 -Msza święta z nauką dla wszystkich

 

Wtorek – 05. 04. 2022 r.

Godz.  9.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz. 10.30 - Nauka rekolekcyjna dla dzieci  (w szkole) kl. I-VI

Godz. 12.00 - Nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkolnej

Godz. 18.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich 

 

Środa- 06.04. 2022 r.

Godz.  9.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz. 10.30 - Msza święta z homilią dla dzieci kl. I-VI

Godz. 12.00 - Msza święta z homilią dla młodzieży szkolnej

Godz. 18.00-Msza święta dla wszystkich

 

ŚRODA - SPOWIEDŹ ŚW. : 9.30 – 12.15 i 15.00 – 17.00

  

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny.
 2. 8 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową Nisko – Leżajsk, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. Osoby, które się zapiszą poprzez stronę parafii lub stronę na Facebooku otrzymają rozważania i mapę trasy w wersji elektronicznej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek - spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 4. W sobotę o godz. 17.30 – różaniec, który poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca NMP. Wcześniej o godz. 17.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie tej wspólnoty.
 5. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 10.00. Księża Wikariusze – w sobotę od godz. 8.30.
 6. W kolejną niedzielę – 3 kwietnia w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą: ks. Andrzej Chuchnowski -rektor kościoła w Jędrzejowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego i ks. Michał Zelik - wikariusz z Tarnobrzega. Plan rekolekcji zostanie zamieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.
 7. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po nabożeństwie „Gorzkich Żali” – zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR.
 8. Dziś o godz. 15.30 w Oratorium - katecheza przedmałżeńska.
 9. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Cud Guadalupe” w niżańskim kinie „Sokół”, którego projekcja odbywać się będzie w dniach: 27 i 30 marca o godz. 15.00.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 11. Parafialna grupa Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne”. Jest to forma jałmużny wielkopostnej.
 12. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę 2 tys. zł. na kościół.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 4A, jak również rodzicom młodzieży kl. VIII, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. O posprzątanie kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców bloku 4 B z ul. Rzeszowskiej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej 4 C.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny.
 2. 8 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową Nisko – Leżajsk, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20. Udział w NDK ma charakter indywidualny i wybór dystansu trasy należy dopasować do swoich możliwości. Prosimy o odpowiednie przygotowanie się i zapewnienie powrotu. Nie będą sprzedawane tzw. pakiety. Osoby, które się zapiszą poprzez stronę parafii lub stronę na Facebooku otrzymają rozważania i mapę trasy w wersji elektronicznej.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną przedstawieni i wprowadzeni w posługę nadzwyczajni szafarze Komunii św. ustanowieni przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Ich zadaniem będzie zanoszenie Komunii św. w niedzielę osobom chorym i starszym, pozostających w domach. Prosimy zgłaszać takie osoby w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 4. Dziś o godz. 15.30 w Oratorium - kolejna katecheza przedmałżeńska.
 5. W najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 – młodzież kl. VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Edwarda Frankowskiego. W związku z tym we wtorek od godz. 17.30 – spowiedź św. dla młodzieży, rodziców i świadków bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia próba. Rodziców i młodzież prosimy o posprzątanie świątyni w środę po Mszy św. wieczornej. Ofiary zebrane na tacę w czwartek zostaną przeznaczone na fundusz ewangelizacyjny naszej diecezji.
 6. W piątek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie „Dzień świętości życia”. Na Mszy św. o godz. 18.00 – Można będzie przystąpić do dzieła Duchowej adopcji dziecka poczętego, ażeby przez 9 miesięcy modlić się o uratowanie zagrożonego życia przed narodzeniem. Należy odmówić specjalną modlitwę, dziesiątek różańca i dodać jakieś dobre postanowienie np. czytanie Pisma św., czy wyrzeczenie. Ze stolika pod chórem można zabrać formularze przystąpienia do dzieła duchowej adopcji.
 7. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Cud Guadalupe” w niżańskim kinie „Sokół”, którego projekcja odbywać się będzie w dniach: 25, 26, 27 i 30 marca o godz. 15.00.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 10. Parafialna grupa Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne”. Jest to forma jałmużny wielkopostnej.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na pomoc misjom oraz za dary żywnościowe, które za pośrednictwem Caritas przekazane zostały dla Ukrainy.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 2B i 4, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej 4 A.

plakat ndk 2022

 

 

Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny.
 2. W najbliższą sobotę 19 marca w naszej parafii przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. zostaną odprawione wg porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Na uroczystą sumę o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie Bractwo Św. Józefa, chór, służbę liturgiczną, scholę i inne wspólnoty. Na zakończenie Mszy św. – procesja wokół kościoła. Proszę, ażeby wspólnoty przygotowały chorągwie i feretrony.
 3. Dziś o godz. 15.30 w Oratorium - katecheza przedmałżeńska, na którą zapraszamy narzeczonych.
 4. W poniedziałek 14 marca obok figury Chrystusa Króla Wszechświata – różaniec w intencji naszej ojczyzny i pokoju na Ukrainie.
 5. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 zgromadzi się młodzież kl. VIII, a następnie odbędzie się spotkanie organizacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 6. Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu ks. bp ustanowił nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Są to wybrani i przygotowani mężczyźni z niektórych parafii naszej diecezji, w tym 4 mężczyzn z naszej parafii. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną oni przedstawieni i wprowadzeni w posługę. Będą oni mogli zanosić Komunię św. w niedzielę do osób starszych, chorych pozostających w domach.
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 8. W kolejną niedzielę parafialna Caritas rozprowadzi „Baranki wielkanocne”.
 9. Dzisiaj po Mszach św.- zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 10. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 2 i 2A, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. Proszę, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Rzeszowskiej 2B, zaś w piątek na godz. 18.30 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej 4.
 12. Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje konwój humanitarny na Ukrainę. W związku z tym w parafiach zbierane są różnego rodzaju produkty. W naszej parafii zbieramy tylko produkty żywnościowe takie jak: ryż, mąka, makaron, kasza gryczana, herbata, konserwy, produkty spożywcze suche i o przedłużonym terminie ważności. Organizatorzy proszą, aby poszczególne osoby przynosiły jeden produkt w większej ilości np. paczka makaronu czy ryżu, tak, aby łatwo można było zapakować w paletę. Produkty te można przynosić do Oratorium Św. Józefa w najbliższy poniedziałek i wtorek w godz. 7.00 – 9.00 i 16.00 – 17.30. Za wszystkie dary serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie - zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży.
 2. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej i możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Należy wypełnić zwykłe warunki odpustu.
 3. Dziś o godz. 15.30 w Oratorium - pierwsza i druga katecheza przedmałżeńska, na którą zapraszamy narzeczonych, którzy w tym czy w następnym roku mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 4. Msza św. z udziałem Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego – w poniedziałek o godz. 18.00.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, w intencji pokoju na Ukrainie.
 7. Od czwartku rozpocznie się nowenna przed uroczystością Św. Józefa.
 8. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 zgromadzi się młodzież kl. VIII, a następnie odbędzie się spotkanie organizacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Przyjęcie tego sakramentu przez młodzież będzie miało miejsce 24 marca na Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Rodziców młodzieży kl. VIII zapraszamy w kolejną niedzielę 13 marca na Mszę św. o godz. 10.30, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 10. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie modlitewników dzieciom kl. III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., a także przyjęcie posług przez ministrantów.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 12. W przyszła, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 13. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na leczenie Oli Rumak, należącej do Oazy Dzieci Bożych. Więcej informacji na ulotkach na stoliku pod chórem i na stronie internetowej parafii (link).
 14. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Torowej, Dworcowej i Kolejowej, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. Proszę, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Rzeszowskiej 2, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej 2A.
 16. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc Ukrainie. Łączna kwota to blisko 17 tys. zł.

 

 1. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.00 10.30, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki bez mięsa w tym jeden do syta. Ofiary złożone na tacę za pośrednictwem Caritas przeznaczone zostaną na pomoc dla Ukrainy. Środa Popielcowa jest dniem modlitwy postu i jałmużny w intencji pokoju na Ukrainie.
 2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu – Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 3. Przez cały tydzień będziemy się modlić o trzeźwość narodu. Na ołtarzu pod chórem wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości. Można w niej zdeklarować swoją abstynencję od picia alkoholu, wpisując tam swoje imię i nazwisko oraz okres wstrzemięźliwości (np. okres Wielkiego Postu), ofiarowując jednocześnie to wyrzeczenie w jakiejś intencji.
 4. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży. Wspólnoty wg grafiku uczestniczą w drodze krzyżowej o godz. 9.00.
 5. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym będzie odprawiane w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa przeznaczone zostaną na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej i możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Należy odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” modlitwę w intencjach Ojca Świętego, być w stanie łaski uświęcającej, wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Ciało Pańskie, wzbudzić sobie pragnienie zyskania odpustu.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą trwały od 03 do 06. kwietnia.
 8. W Niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.30 w Oratorium będzie prowadzona katecheza przedmałżeńska, na którą zapraszamy narzeczonych, którzy w tym czy w następnym roku mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 10. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszy Sercu Pana Jezusa.
 12. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 10.00, ks. Wikariusze w sobotę od godz. 8.30.
 13. Różaniec w intencji o pokój od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, w sobotę o godz. 17.30 -poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca NMP.
 14. W kolejną I niedz. miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 15. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.
 16. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. PCK, Rzeszowskiej – domy jednorodzinne, Polnej, Kwiatów Polnych i Gisgesa, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. Proszę, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Torowej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ulic: Dworcowej i Kolejowej.
 17. Zgodnie z apelem przewodniczącego Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego dziś i w środę po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 18. W najbliższy poniedziałek ( 28.02) i wtorek ( 1.03) zostanie przeprowadzona w naszym liceum zbiórka produktów dla Uchodźców z Ukrainy. W godzinach od 7.30 do 13.00 w kartonach ustawionych przy głównych drzwiach szkoły można zostawić: środki higieny osobistej, środki opatrunkowe, żywność, wodę pitną. W środę produkty zostaną dostarczone do Przemyśla.

Modlitwa o dar pokoju św. Jana Pawła II

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń. Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Spraw, niech ustanie wojna. Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi  odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech  już nie będzie więcej wojny. Amen.

 1. We wtorek przypada Święto Katedry Św. Piotra Ap., w środę wspominamy św. Polikarpa b. m. 
 2. W środę  o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem grupy o. Pio.
 3. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 4. Każdego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 17.15 różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na Wschodzie. 
 5. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zgłoszenie prosimy przesyłać przez formularz na stronie: www.rodzinasandomierz.eu do 20.02.2022 r. Kurs rozpocznie się w dn. 1.03.2022 r. o godz. 20.00. 
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”.
 7. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na walkę ze złośliwym guzem mózgu i na rehabilitację dla naszej parafianki Oli Rumak. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę informacyjną na ten temat.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby kościoła. 
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Wolności, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu.  Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. PCK i Rzeszowskiej – domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul.  Polnej, Kwiatów Polnych i Gisgesa.
 10. Dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie, którzy udają się na zimowisko zgromadzą się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00. Wyjazd autokarem ok. godz. 13.00.
 11. Modlitwa do Św. Józefa…

 1. W poniedziałek - 16 lutego obchodzimy święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego bpa – Patronów Europy. Jest to dzień modlitw za narody słowiańskie. 
 2. Każdego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, zaś o godz. 17.15 różaniec w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na Wschodzie. 
 3. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu organizuje kurs dla narzeczonych w formie zdalnej. Zgłoszenie prosimy przesyłać przez formularz na stronie: www.rodzinasandomierz.eu do 20.02.2022 r. Kurs rozpocznie się w dn. 1.03.2022 r. o godz. 20.00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”.
 5. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na walkę ze złośliwym guzem mózgu i na rehabilitację dla naszej parafianki Oli Rumak. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę informacyjną na ten temat.
 6. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby kościoła. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.
 7. Dziękujemy tym mieszkańcom Placu Wolności 1, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu.  Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Wolności nr 1-40, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul. Wolności nr 41 do końca.
 8. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nisku ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Karty zgłoszenia można pobierać w szkole w godz. 8.00 - 14.00 lub ze szkolnej strony internetowej: psp1nisko.pl Zapisy trwają do 11 marca.
 9. Modlitwa do Św. Józefa… 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Jana Bosko, kapł., w sobotę – św. Agatę, dz. m.
 2. W środę – 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z błogosławieństwem gromnic w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30; 9.00; 10.30 i 18.00. W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby konsekrowane, a szczególnie Siostry Służebniczki, które posługują w naszej parafii. Taca z tego dnia przeznaczona zostanie dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00, a o godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji SHNSNMP. O godz. 17.30 Wspólnota poprowadzi nabożeństwo różańcowe.
 7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30, Adrian i ks. Jan w sobotę od godz. 8.30.
 8. W kolejną niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla braci i sióstr z KŻR.
 9. Każdego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na Wschodzie. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.15; w sobotę o godz. 17.30; w kolejną niedzielę o g. 17.00
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby kościoła i z racji kolędy.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Słowackiego blok nr 6 oraz Olszyna i Targowa, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ulic Żeromskiego i 8 Marca, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ulic Piłsudskiego i Legutki.
 13. Modlitwa do Św. Józefa…

 1. Dziś o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla braci i sióstr z KŻR.
 2. W najbliższym tygodniu w czwartek w liturgii Kościoła wspominamy św. Scholastykę, dz.
 3. W piątek – przypada Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 9.00 – dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 - Msza święta z udziałem Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o dar Jego kanonizacji, w intencjach polecanych Jego orędownictwu oraz za członków wspólnoty żyjących i zmarłych.
 5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i na „Godzinę uwielbienia” z udziałem Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja.
 7. Każdego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na Wschodzie. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.15; w sobotę i niedzielę o godz. 17.30;
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na walkę ze złośliwym guzem mózgu i na rehabilitację dla naszej parafianki Oli Rumak. Ze stolika pod chórem można zabrać ulotkę informacyjną na ten temat.
 10. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby kościoła. Taca z kolejnej drugiej niedzieli miesiąca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Żeromskiego, 8 Marca, Piłsudskiego i Legutki, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców Placu Wolności 1 nr 1-40, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z Placu Wolności 1 nr 41 do końca.
 12. Modlitwa do Św. Józefa…

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka Salezego, b. dK., we wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Ap., w środę – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa., w piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapł., dK.
 2. Dziś o godz. 11.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”.
 3. Każdego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.15; w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
 4. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie. 
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 6. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: . Słowackiego blok nr 1 i domy jednorodzinne oraz Słowackiego blok 4a i Sportowej którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu.  Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Słowackiego 6 , zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Olszyna i Targowa.
 7. Modlitwa do św. Józefa…