1. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic dla KŻR.
 2. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 3. Przed nami XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny (1-7 maja 2022). W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Niedziela, 1 maja jest Szóstym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W naszym kościele czytanie Pisma św. dzisiaj o godz. 11.30. Zachęcamy, aby przez najbliższy tydzień czytać Ewangelię wg św. Łukasza w gronie rodzinnym.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Atanazego, b. dK., w środę – św. Floriana m., w piątek – Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
 5. We wtorek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. O godz. 12.00 – uroczysta Msza św. na rozpoczęcie miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. W pierwszą sobotę maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski.
 7. Spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP – w sobotę o godz. 17.00 w Oratorium.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Księża Wikariusze – w sobotę od godz. 10.00.
 9. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św. W związku z tym próby przed tą uroczystością dla dzieci kl. III odbędą się w środę i piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.
 10. Dzieci z kl. 4 będą obchodzić I rocznicę Komunii św. w Boże Ciało.
 11. Dzieci, które otrzymały skarbonki Caritas w Wielkim Poście mogą je przynieść do kościoła lub przekazać ks. Janowi lub s. Barbarze w szkole.
 12. Zachęcamy młodzież i dzieci do wyjazdu na Oazę w wakacje. Informacje o terminach Oaz, kosztach oraz sposobach zgłaszania się można znaleźć (na plakacie w gablocie) na stronie diecezjalnej i w mediach oazowych.
 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 14. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła. Taca z kolejnej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8B, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8C, zaś w sobotę na godz. 10.00 rano o posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci kl.3.