1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek – święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę: św. Leona Wielkiego, pap.; w czwartek – św. Marcina z Tours, b.; w piątek - św. Jozafata, b. m.; w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 2. W czwartek – 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 12.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz złożone kwiaty pod „Tablicą Katyńską” i „Tablicą Żołnierzy AK”.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 - nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 4. W kolejnych dniach listopada na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, a po niej spotkanie wspólnoty w oratorium.
 7. W środę o godz. 18.30 w oratorium spotkanie młodzieży kl. VII, przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W kolejną niedzielę 14 listopada o godz. 17.00 pod figurą Chrystusa Króla – koronka do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.
 9. W najbliższą sobotę – 13 listopada młodzież wraz opiekunami udaje się na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, aby tam modlić się za dzieci i młodzież prosząc o łaskę wzrastania w czystej miłości. Zbiórka uczestników  o godz. 7.15 na parkingu przed kościołem. Zachęcamy do duchowego przygotowania się poprzez spowiedź świętą.
 10. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego dziękują wszystkim, którzy złożyli swój dar podczas kiermaszu misyjnego w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę 5 125 zł. Po odliczeniu kosztów sprowadzenia gadżetów misyjnych zebrano kwotę 4 600 zł.. Na stronie internetowej naszej parafii można przeczytać list Przełożonej wikariatu misyjnego oraz obejrzeć film prosto z Boliwii, gdzie dzieci z Domu Dziecka w Tupizie dziękują darczyńcom z Polski. https://www.youtube.com/watch?v=ubm1cWat_Bg
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: 3 Maja, Daszyńskiego i Mickiewicza, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Fredry i Krasickiego, zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8A kl. 1,2,3,4 oraz domy jednorodzinne.
 14. W najbliższą sobotę 13 listopada prosimy mieszkańców Zasania o wygrabienie i zabranie liści z obejścia kościoła.
 15. Modlitwa do św. Józefa…