W „Roku Świętego Józefa” zachęcamy do nawiedzania naszego sanktuarium i zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając jeden z aktów pobożności wskazanym przez Penitencjarię Apostolską. Szczegóły można znaleźć na parafialnej stronie internetowej i na tablicy umieszczonej obok ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy też w tym roku do pójścia ekstremalną drogą św. Józefa…. Czytaj poniżej…

2. Zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym – w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. 

3. Zapraszamy na nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” - w piątek o godz. 9.00 i 17.30. 

4. W czwartek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie „Dzień świętości życia”. Na Mszy św. o godz. 18.00 – Można będzie przystąpić do dzieła Duchowej adopcji dziecka poczętego, aby przez 9 miesięcy modlić się o uratowanie zagrożonego życia przed narodzeniem. Należy odmówić specjalną modlitwę, dziesiątek różańca i dodać jakieś dobre postanowienie np. czytanie Pisma  św., czy wyrzeczenie. Ze stolika pod chórem można zabrać  formularze przystąpienia do dzieła adopcji.

5. W sobotę po Mszy Św. wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. 

6. Za tydzień 28 marca przeżywać będziemy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Św.

7. Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy Św. i w czasie wieczornego nabożeństwa.  

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”, a także „Gość Extra” – specjalne 100-stronicowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi. 

9. Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej rozprowadza „Baranki Wielkanocne” białej z czekolady w cenie 5 zł. Są one wyłożone na bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem.

10. Dziękujemy tym mieszkańcom Rzeszowskiej nr 2A i 2B, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej – blok nr 4, zaś sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców ul.  Rzeszowskiej – blok nr 4A.