1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego. Przypomina ona wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią: „Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty” (pap. Franciszek). Zachęcamy do lektury Pisma św. indywidualnie czy w rodzinie. Niech słowo Boże kształtuje nasze myślenie i działanie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Ap., we wtorek – Świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa; w czwartek – Św. Tomasza z Akwinu, kapł. dK.,
  3. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
  4. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
  5. Przeżywamy dzisiaj „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Modlimy się za poszkodowanych, a po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na ten cel.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z racji Roku Św. Józefa w „Niedzieli” znajdziemy obszerny artykuł i zdjęcia o naszym sanktuarium.
  7. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Słowackiego i Sportowej, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Asnyka, Sienkiewicza i 11 Listopada.
  8. Modlitwa do Św. Józefa…