1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara b.; w czwartek – Św. Agnieszkę dz. i m.
  2. W dniach 18-25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Słowo Ks. Biskupa… czytaj poniżej
  3. Od 8 grudnia w Kościele przeżywamy Rok Św. Józefa. W związku z tym w roku 2021, każdego 19 dnia  miesiąca z naszego sanktuarium na kanale You Tube diecezji sandomierskiej będzie transmitowana Msza święta z nowenną do świętego Józefa - rozpoczęcie o godz. 17 45. Również w parafiach pod wezwaniem św. Józefa  będzie Msza święta z nowenną. Przestrzegając przepisów sanitarnych zachęcamy aby rodzinami pielgrzymować do diecezjalnego sanktuarium świętego Józefa, jak również do innych parafii pod wezwaniem św. Józefa, aby wypraszać jego opiekę a nade wszystko dar Świętych Odpustów, które udzieliła Penitencjaria Apostolska. Kościoły na terenie diecezji  pod wezwaniem św. Józefa to:Nisko – Diecezjalne Sanktuarium  św. Józefa Oblubieńca,  Kotowa Wola,   Kocudza, Klimontów, Chodków,  Wydrza,  Biskupice, Wola Rusinowska, Sandomierz.
  4. W związku z nowenną do Św. Józefa i Mszą św., która będzie transmitowana z naszego sanktuarium w najbliższy wtorek o godz. 17.45, proszę o przybycie: Bractwa Św. Józefa, służby liturgicznej i scholi. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. dr Rafał Kułaga – rektor WSD w Sandomierzu.
  5. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
  6. W najbliższą niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Będziemy modlić się za poszkodowanych, a po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na ten cel.
  7. Zakończyły się spotkania kolędowe w kościele. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy gromadzili się w naszym sanktuarium i tym, którzy nie mogąc przybyć łączyli się duchowo w modlitwie. „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na potrzeby naszego sanktuarium oraz z racji kolędy.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
  9.  Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Wyszyńskiego, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego: blok nr 1 i 6 oraz domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Słowackiego blok nr 4a i z ul. Sportowej.
  10. Modlitwa do Św. Józefa…