1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Alojzego Gonzagi, z.; w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień modlitw o świętość kapłanów.
  2. Przez cały tydzień będzie trwał IV Diecezjalny Kongres Eucharystyczny – program - czytaj poniżej…
  3. W ramach Kongresu Eucharystycznego w najbliższy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 7.00 i zakończy o godz. 18.00. W poszczególnych godzinach dnia wg grafiku wywieszonego w przedsionku kościoła o podjęcie adoracji prosimy Koła Żywego Różańca.
  4. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo dzieci oraz wianków, ziół i kwiatów.
  5. W najbliższy piątek – 24 czerwca o godz. 8.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
  7. Pielgrzymi udający się w najbliższą sobotę do Częstochowy, by uczestniczyć w modlitwie o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego  wraz z Siostrami Służebniczkami wyjadą o godz. 5.30 z parkingu przy naszym sanktuarium.
  8. Pragnę złożyć podziękowanie tym wszystkim mieszkańcom z ulic: Kościuszki, Sienkiewicza, Słowackiego i Placu Wolności, którzy w tym roku przygotowali ołtarze na Boże Ciało oraz tym, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgii Mszy św. i procesji Bożego Ciała. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci kl. IV za przystrojenie kościoła i złożenie ofiary na kościół w kwocie 1300 zł.
  9. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr- y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
  10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
  11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Kwiatkowskiego, Targowej i Olszyna, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Sportowej, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Asnyka i Sienkiewicza i 11 Listopada.