Bractwo Św. Józefa

1 maja w dniu wspomnienia św. Józefa rzemieślnika podczas Mszy św. o godz. 10.30  odbyła się ceremonia włączenia pięciu mężczyzn do   Bractwa św. Józefa. Trzech z nich ustanowiono senatorami. Podczas uroczystego ślubowania kandydaci obrali sobie św. Józefa za szczególnego przewodnika i Opiekuna oraz wyrazili wolę przystąpienia do bractwa, służenia Bogu cały sercem poprzez kroczenie drogą Bożych Przykazań, obrony wiary i Kościoła, miłowania swojej rodziny i czynienia wszystkiego, aby była „Bogiem silna” i szczęśliwa.

 

Ks. Proboszcz podczas homilii ukazał św. Józefa jako Opiekuna, który troszczy się o religijne wychowanie Jezusa: „Św. Józef był pierwszym nauczycielem rytuałów, modlitw i zwyczajów żydowskich. On też pokazuje, jak wielka jest współcześnie rola ojców w formacji religijnej swoich dzieci. Religijności ojca nikt ani nic nie zastąpi. Jest ona szczególna i wyjątkowa”.

 

Na zakończenie bracia otrzymali modlitewniki z nabożeństwem do św. Józefa i różańce, zaś włączeni do senatu przywdziali szaty.

 

Po erygowaniu w 1998 r. w Nisku Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin, powstało też Bractwo św. Józefa - DOM – skupiające ojców zatroskanych o świętość swoich rodzin i pragnących szerzyć kult św. Józefa. Bractwo gromadzi się na Mszy św. każdego 19. dnia miesiąca, aby modlić się za swoje rodziny, a następnie w oratorium odbywa się spotkanie formacyjne. Bracia biorą udział w uroczystościach kościelnych i religijno-patriotycznych. Zachęcamy mężczyzn nie tylko z terenu Niska o przyłączenie się do naszego bractwa.