1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Franciszka Salezego, b. dK., we wtorek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Ap., w środę – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa., w piątek – św. Tomasza z Akwinu, kapł., dK.
 2. Dziś o godz. 11.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”.
 3. Każdego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.15; w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
 4. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie. 
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 6. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: . Słowackiego blok nr 1 i domy jednorodzinne oraz Słowackiego blok 4a i Sportowej którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu.  Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Słowackiego 6 , zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Olszyna i Targowa.
 7. Modlitwa do św. Józefa…

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Antoniego, op., w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, b., w piątek – św. Agnieszki, dz. m. 
 2. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną w 2019 r. przez pap. Franciszka Listem apostolskim „Aperuit illis”.
 4. W kolejną niedzielę 23 stycznia o godz. 11.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu „Zespołu Racławice”.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 6. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Wyszyńskiego, Asnyka, Sienkiewicza i 11 Listopada, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu.  Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Słowackiego nr 1 i domy jednorodzinne , zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego 4a i Sportowej.
 7. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 – „kolęda” dla tych mieszkańców, którzy nie mogli uczestniczyć w niej w wyznaczonym dniu. Dziękujmy tym wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w spotkaniu kolędowym, w czasie którego sprawowana była Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach i za zmarłych z poszczególnych ulic. „Bóg zapłać” za złożone ofiary z racji kolędy i na potrzeby kościoła. Ze stolika pod chórem prosimy zabrać foldery kolędowe. 
 8. Modlitwa do św. Józefa…

 1.  Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej „Godzina Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 3. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja.
 4. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 5. W piątek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 7. Taca z dzisiejszej II niedzieli miesiąca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 8. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic Podsanie, Żurawia, Bema, Krótka i Kwiatkowskiego, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Wyszyńskiego, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Asnyka, Sienkiewicza i 11 Listopada.
 9. Trwa czas kolędy. Mieszkańcy poszczególnych ulic uczestniczą w Mszy św. o godz. 18.00, która jest sprawowana w ich intencji za żywych i zmarłych, na zakończenie błogosławimy rodziny oraz rozdawane są pamiątkowe foldery i obrazki. Prosimy ze sobą przynieść wodę w butelkach, którą pobłogosławimy, a każdy po powrocie do domu będzie mógł nią pokropić mieszkanie. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do kościoła w wyznaczonym dniu to zapraszamy w kolejny dowolny dzień kolędowy. W najbliższe dni zapraszamy mieszkańców następujących ulic:
 • 10 stycz. (pon.) – ul. Tysiąclecia 8a, 8b, 8c
 • 11 stycz. (wt.) – ul. Tysiąclecia 8d, 8e
 • 16 stycznia (niedziela) g.10.30 – dla wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w ciągu tygodnia.

 

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla braci i sióstr z Kół Żywego Różańca.
 2. W czwartek 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) - na każdej Mszy św. - poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Po Mszy św. ze stolika przed ołtarzem można będzie zabrać zestaw: kadzidło, węgielek i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Wodę do poświęcenia prosimy przynieść ze sobą. W tym dniu  modlitwą i ofiarą materialną będziemy wspierać misjonarzy. Taca przeznaczona zostanie na Krajowy Fundusz Misyjny.
 3. W pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 4. W kolejną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium”. W kolejną II niedzielę miesiąca taca zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.
 7. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Kościuszki, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ulic: Zasanie, Żurawia, Bema i Krótka, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego: bloki i domy jednorodzinne.
 8. Trwa czas kolędy. Mieszkańcy poszczególnych ulic uczestniczą w Mszy św. o godz. 18.00, która jest sprawowana w ich intencji za żywych i zmarłych, na zakończenie błogosławimy rodziny oraz rozdawane są pamiątkowe foldery i obrazki. Prosimy ze sobą przynieść wodę w butelkach, którą pobłogosławimy, a każdy po powrocie do domu mógł nią pokropić mieszkanie. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do kościoła w wyznaczonym dniu to zapraszamy w kolejny dowolny dzień kolędowy. W najbliższe dni zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

3 stycz. (pon.) – ul. Kwiatkowskiego, Sportowa, Słowackiego, 8 Marca, Legutki, Piłsudskiego

4 stycz. (wt.) – ul. Wolności, Plac Wolności, Rzeszowska bloki i domy jednorodzinne

5 stycz. (śr.) – PCK, Polna, Gisgesa, ul. Torowa, Dworcowa, Kolejowa, Szopena, Paderewskiego,

7 stycz. (pt.) – ul. 3 Maja, Mickiewicza, Głowackiego, Sandomierska, Przemysłowa, Daszyńskiego, Fredry, Krasickiego, Tysiąclecia domki

10 stycz. (pon.) – ul. Tysiąclecia 8a, 8b, 8c

11 stycz. (wt.) – ul. Tysiąclecia 8d, 8e

         W Święta Bożego Narodzenia dziękujemy Bogu za dar Jego Syna Jezusa Chrystusa, który przychodzi na świat w ubóstwie, w lichej stajni, ale  pośród kochających się małżonków - Maryi i Józefa. Tym samym Bóg mówi nam, że największą wartością jest miłość. Ona góruje ponad wartościami tego świata. Miłości można doświadczyć pośród osób bliskich, a przede wszystkim w rodzinie.

         Na czas świąteczny i każdy dzień nowego 2022 roku życzymy Wam,  aby każdego dnia w Waszym życiu  rodzinnym objawiała się miłość, która nie szuka swego, ale pragnie przede wszystkim dobra bliźniego. Niech Dziecię Jezus Wam błogosławi , a Maryja i Józef wypraszają obfitość Bożych darów.

                                            Duszpasterze Sanktuarium

                                                      Św. Józefa w Nisku

 1.  Dziś przypada Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy św. modlimy się o umocnienie jedności i miłości małżonków i o potrzebne łaski w rodzinach, zaś małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie.

 2. W poniedziałek w liturgii wspominamy Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu przypadają imieniny ks. Jana dlatego na Mszy św. wieczornej będziemy szczególnie modlić się w jego intencji. Podczas Mszy św. rano i wieczorem poświęcimy wino. We wtorek - Świętych Młodzianków, Męczenników.

 3. W piątek, w ostatni dzień roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30, a następnie na Mszę św. na zakończenie starego roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 jak, co roku poszczególne grupy parafialne poprowadzą adorację przed Najświętszym Sakramentem do godz. 23.00, a o godz. 23.00 – zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku o Boże błogosławieństwo dla Parafian. (porządek adoracji dla grup- w gablocie). 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym; Wspólnota Modlitewna Matek, Franciszkańska Rodzina Świeckich. 20.00 – Koła Żywego Różańca, Legion Maryi, Caritas 21.00 – Bractwo Św. Józefa; SH Niepokal. Serca NMP, Wspólnota Ojca Pio 22.00 - SH Najśw. Serca P.J. Oaza Rodzin. Zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii i gości o włączenie się w to modlitewne czuwanie.
 1. W sobotę - Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Msze św. tak jak w niedzielę o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 2. W kolejną, pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dla braci i sióstr z Kół Żywego Różańca.

 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.

 4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kilińskiego, którzy posprzątali kościół przed świętami. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Kościuszki nr 1-30 i blok nr 15, zaś w czwartek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki nr 31 do końca.

 5. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Chcemy jednak zaprosić naszych parafian z poszczególnych ulic do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo rodzin. W programie będzie Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą za mieszkańców zaproszonych ulic, błogosławieństwo rodzin, rozdanie pamiątkowych folderów i obrazków. Prosimy ze sobą przynieść wodę w butelkach, którą pobłogosławimy, a każdy po powrocie do domu będzie mógł nią pokropić mieszkanie. Gdyby ktoś nie mógł przyjść do kościoła w wyznaczonym dniu to zapraszamy w kolejny dowolny dzień kolędowy. W najbliższe dni zapraszamy: 

- 28. grudnia (wtorek) – ul. Podsanie, Zasanie, Kilińskiego, Kręta, Kopernika, Bema, Krótka, Żurawia

- 29. grudnia (środa) – ul. Kościuszki, , 11 Listopada, Asnyka, Sienkiewicza

- 30. grudnia (czwartek) – ul. Wyszyńskiego, Targowa, Olszyna, Żeromskiego.

 

Dalszy plan podamy w kolejną niedzielę.

  

 1. Kończy się Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjcie Pana. Pragnę podziękować tym, którzy gromadzili się na Mszy św. roratniej. Był to czas  duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze do piątku zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 6.30.
 2. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Od poniedziałku do czwartku spowiedź św. rano od godz. 6.00 do 7.00, zaś po południu od godz. 17.00 do 18.00.
 3. Osoby chore i starsze, które nie są regularnie odwiedzane przez kapłanów z posługą sakramentalną, a chciałyby na święta wyspowiadać się i przyjąć Komunię św., prosimy zgłaszać dzisiaj w zakrystii bądź telefonicznie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek od godz. 8.30.
 4. W sobotę podczas Mszy św. wieczornej harcerze przynieśli „Betlejemskie Światełko Pokoju”. Do piątku będzie ono płonąć przed ołtarzem, zaś w wigilię Bożego Narodzenia od południa na zewnątrz kościoła przed krzyżem misyjnym.
 5. W czwartek o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem grupy Ojca Pio.
 6. W piątek w godzinach popołudniowych w wigilię Bożego Narodzenia w gronie osób najbliższych zasiądziemy do stołu, aby połamać się opłatkiem i spożyć wieczerzę. Niech to spotkanie rozpocznie się odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i wspólną modlitwą, a po spożyciu wieczerzy niech będzie wspólne kolędowanie. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę, którą rozpoczniemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w Boże Narodzenie i w Święto Świętej Rodziny będą odprawione wg porządku niedzielnego. Taca z pasterki przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 7. W kolejną niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień szczególnej modlitwy za małżeństwa i rodziny. Podczas Mszy św. zachęcamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 8. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Wiernych z poszczególnych ulic będziemy zapraszać do kościoła na modlitwę i błogosławieństwo rodzin. Szczegółowe informacje podamy w kolejną niedzielę.
 9. Serdeczne podziękowania kieruję do gospodarzy ulic i bloków oraz innych osób, które podjęły się rozprowadzenia opłatków. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Parafialny Zespół Caritas przed kościołem rozprowadza świece na stół wigilijny.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30 do 17.00.
 11. „Bóg zapłać: za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic Krętej i Sandomierskiej oraz Kilińskiego nr 1-30 i Kopernika, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. Proszę, aby w czwartek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Kilińskiego nr 31 do końca.

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek: św. Łucji, dz. m., we wtorek – św. Jana od Krzyża, kapł. dK.
 2. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Mszę św. roratnią, która odprawiana jest o godz. 6.30.
 3. Koronka do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny - we wtorek o godz. 17.00 po figurą Chrystusa Króla, obok LO.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 5. W kolejną niedzielę 19 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie medalików dzieciom kl. III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 6. Gospodarzom ulic i bloków dziękuję za rozniesienie opłatków do domów i mieszkań. Pozostały jeszcze do rozniesienia opłatki na ulice:… Opłatki można też nabyć po Mszy św. w zakrystii. Ofiary składane z tej racji przeznaczone będą na potrzeby parafii, w tym na ogrzewanie kościoła.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece są w cenie 10 zł.
 8. Próba chóru odbędzie się we wtorek o godz. 16.45 w oratorium.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8E, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Sandomierskiej i Krętej, zaś w sobotę na 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Kilińskiego nr 1-30 i ul. Kopernika.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek: św. Ambrożego, b. dK.
 2. W środę – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. zostaną odprawione o godz.. 6.30, 9.00 i 18.00.
 3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Mszę św. roratnią, która odprawiana jest o godz. 6.30.
 4. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 6. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie medalików dzieciom kl. III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 7. Gospodarzy ulic i bloków prosimy o rozniesienie opłatków do domów i mieszkań. Ofiary składane z tej racji przeznaczone będą na potrzeby parafii, w tym na ogrzewanie kościoła.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece są w cenie 10 zł.
 9. Próby chóru od najbliższego tygodnia odbywać się będą we wtorki o godz. 16.45 w oratorium.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.
 11. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8D, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Tysiąclecia 8E kl. 1,2,3,4,5 zaś w sobotę na 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8E kl. 6,7,8,9,10.

 1. Dziś w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Stanowi on trzeci etap trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego głównym celem będzie pogłębienie tajemnicy Eucharystii w kontekście posłania wiernych do świata, w którym mają dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.

 2. Od jutra Zapraszamy na Mszę św. roratnią, która będzie odprawiana w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Poprzez udział w Mszy św., słuchanie słowa Bożego, spowiedź sakramentalną i dzieła miłosierdzia chcemy przygotować się na Uroczystość Bożego Narodzenia. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach.

 3. Dziś na Mszy św. o godz. 7.30 - poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Gospodarzy ulic i bloków prosimy o rozniesienie opłatków do domów i mieszkań. Ofiary składane z tej racji przeznaczone będą na potrzeby parafii, w tym na ogrzewanie kościoła.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy – we wtorek Święto św. Andrzeja Ap., w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapł.

 5. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej: „Godzina Święta”.

 7. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 8. Spowiedź św. – w piątek od godz. 17.00. W inne dni podczas Mszy św. i w czasie nabożeństwa.

 9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30; ks. Adrian i ks. Jan – w sobotę od godz. 8.30.

 10. W kolejną niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie Koła Żywego Różańca.

 11. W kolejną niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na ten cel.

 12. W środę o godz. 17.00 w oratorium – spotkanie organizacyjne pielgrzymów, którzy 4 i 5 grudnia wybierają się do Torunia, Lichenia i Kalisza.

 13. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzi świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża świeca jest w cenie 25 zł., mała 10 zł.

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.

 15. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 16. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8B kl. 5-7 i 8C,którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Tysiąclecia 8D kl. 1,2,3,4, zaś w sobotę na 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8D kl. 5,6,7,8,9

 

 1. Dziś w ostatnia niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 udamy się pod figurę Chrystusa Króla obok LO, gdzie na nowo zawierzymy siebie, rodziny, parafię, nasze miasto, Ojczyznę Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma św. w rodzinach oraz indywidualnie. Zachęcamy też do rozważania słowa Bożego w Kręgu Biblijnym. Chętnych zapraszamy w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej do oratorium.
 3. Jutro w liturgii wspominamy św. Cecylię, dz. i m. – patronkę śpiewu kościelnego, zaś w środę świętych męczenników wietnamskich Andrzeja, kapł. i Towarzyszy.
 4. Przez cały tydzień o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na modlitwę w o uzdrowienie.
 6. W sobotę do naszego sanktuarium przybędą z pielgrzymką grupy o. Pio z całej diecezji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 – modlitwą i konferencją. O godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. O godz. 13.00 – poczęstunek w oratorium i zakończenie koronką do Bożego miłosierdzia.
 7. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
 8. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać ceremonię udzielenia stopni ministranckich: kandydata, choralisty, światła i ołtarza. Zapraszamy rodziców, rodzeństwo, dziadków do wspólnej modlitwy, aby ministranci z wiarą i miłością służyli przy ołtarzu Pańskim. Zachęcamy chłopców ze szkoły podstawowej do włączenia się w grupę ministrantów.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przed kościołem. „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8A kl. 5-8 i 8B kl. 1-4, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Tysiąclecia 8B kl. 5,6,7, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8C.

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące wspomnienia: w środę – św. Elżbiety Węgierskiej, z.; w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dz. m.

 2. W kolejną niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 udamy się pod figurę Chrystusa Króla obok LO, gdzie na nowo zawierzymy siebie, rodziny, parafię i nasze miasto Chrystusowi Królowi Wszechświata. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Niska.

 3. W kolejną niedzielę w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nam jeszcze bardziej uświadomić wartość i moc słowa Bożego w naszym życiu. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę rozważania słowa Bożego w grupie, w ramach kręgu biblijnego to zapraszam takie osoby jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do oratorium na spotkanie organizacyjne.

 4. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.

 5. W środę o godz. 18.30 w oratorium spotkanie młodzieży kl. VIII, przygotowującej się do bierzmowania.

 6. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Bractwa Św. Józefa, a po niej spotkanie wspólnoty w oratorium.

 7. Dzisiaj przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. zbierane są ofiary na organizację „Kościół w potrzebie”.

 8. Dzisiaj 14 listopada przypada 207. rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego ( 14.XI. 1814) - Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które posługują w naszej parafii, a w Nisku są obecne od ponad 120 lat. Obraz Błogosławionego znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej. Zachęcamy do modlitwy za jego wstawiennictwem. Pod chórem na stoliku znajdują się obrazki, które można zabrać.

 9. Zapraszamy na ZIMOWISKO 2022, które odbędzie się w dniach od 20 do 26 lutego (od niedzieli do soboty) 2022 r. w Ośrodku Wczasowo-Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Zakrzowie. W czasie pobytu planowane są wyjazdy do: Wieliczki, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz pobyt w krakowskim Aquaparku . W zależności od warunków pogodowych – planujemy pobyt na świeżym powietrzu (mały stok przy ośrodku i lodowisko w okolicy). Ponieważ mamy do dyspozycji salę gimnastyczną będą także organizowane zajęcia sportowe. Jak zawsze ŁĄCZYMY FORMACJĘ Z REKREACJĄ – będzie codzienna Eucharystia, okazja do rozmów i pogłębienia wiary oraz dużo śpiewu i zabawy. Pierwszeństwo zapisu dajemy dzieciom i młodzieży zaangażowanym w grupach parafialnych. Opiekę duchową nad uczestnikami zimowiska będzie sprawował ks. Jan Golec. Za organizację turnusu odpowiedzialna jest s. Barbara Żydek. Szczegóły programu oraz kadrę przedstawimy w późniejszym czasie. Zapisy u s. Barbary i ks. Jana

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i „Niedziela”.

 11. Składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom Zasania za wygrabienie i zabranie liści z obejścia kościoła.

 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic Krasickiego, Fredry, Tysiąclecia 8A kl. 1-4 i domy jednorodzinne za posprzątanie kościoła w zeszłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Tysiąclecia 8A kl. 5,6,7,8. zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8B kl. 1,2,3,4.

 13. Modlitwa do Św. Józefa…

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: we wtorek – święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę: św. Leona Wielkiego, pap.; w czwartek – św. Marcina z Tours, b.; w piątek - św. Jozafata, b. m.; w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 2. W czwartek – 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 12.00 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz złożone kwiaty pod „Tablicą Katyńską” i „Tablicą Żołnierzy AK”.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 - nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 4. W kolejnych dniach listopada na godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, a po niej spotkanie wspólnoty w oratorium.
 7. W środę o godz. 18.30 w oratorium spotkanie młodzieży kl. VII, przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W kolejną niedzielę 14 listopada o godz. 17.00 pod figurą Chrystusa Króla – koronka do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.
 9. W najbliższą sobotę – 13 listopada młodzież wraz opiekunami udaje się na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, aby tam modlić się za dzieci i młodzież prosząc o łaskę wzrastania w czystej miłości. Zbiórka uczestników  o godz. 7.15 na parkingu przed kościołem. Zachęcamy do duchowego przygotowania się poprzez spowiedź świętą.
 10. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego dziękują wszystkim, którzy złożyli swój dar podczas kiermaszu misyjnego w ubiegłą niedzielę. Zebrano kwotę 5 125 zł. Po odliczeniu kosztów sprowadzenia gadżetów misyjnych zebrano kwotę 4 600 zł.. Na stronie internetowej naszej parafii można przeczytać list Przełożonej wikariatu misyjnego oraz obejrzeć film prosto z Boliwii, gdzie dzieci z Domu Dziecka w Tupizie dziękują darczyńcom z Polski. https://www.youtube.com/watch?v=ubm1cWat_Bg
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: 3 Maja, Daszyńskiego i Mickiewicza, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Fredry i Krasickiego, zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8A kl. 1,2,3,4 oraz domy jednorodzinne.
 14. W najbliższą sobotę 13 listopada prosimy mieszkańców Zasania o wygrabienie i zabranie liści z obejścia kościoła.
 15. Modlitwa do św. Józefa…

 

 

 1. Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za nasz kościół jako budowlę, w której możemy wspólnie się modlić, słuchać słowa Bożego i przyjmować sakramenty św. Dziękujemy budowniczym tego kościoła i wszystkim ofiarodawcom, którzy dbają o piękny wygląd tej świątyni. Dziękujemy tym, którzy na co dzień sprzątają i dekorują nasz kościół oraz dbają o porządek w otoczeniu świątyni.
 2. W poniedziałek - 1 listopada – Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele – o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w kaplicy cmentarnej na Barcach o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.
 3. 2 listopada w czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 4. Od 1 listopada od południa do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze czyśćcowe. Warunki: spowiedź św., Komunia św., Odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Świętego, a także nawiedzenie kościoła i cmentarza. Od 9 – 30 listopada można zyskać odpust cząstkowy.
 5. Od 2 listopada będziemy szczególnie modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę ulicy, gdyż będziemy polecać zmarłych według ulic w kolejnych dniach listopada. Program nabożeństw różańcowych za zmarłych w listopadzie wywieszony jest w gablocie. Tak jak w ubiegłych latach kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do specjalnej skrzynki obok dużej ambony, czy też na tacę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30, księża Wikariusze - w sobotę od godz. 8.30.
 10. W kolejną niedzielę – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie KŻR.
 11. Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają dziś po Mszach św. przed kościołem na mały kiermasz misyjny z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie remontu domu dziecka, który Siostry prowadzą w Boliwii.
 12. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 14. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Paderewskiego, Szopena i Głowackiego, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby we wtorek po Mszy św. wieczornej  troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. 3 Maja, zaś w sobotę na godz. na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Mickiewicza i Daszyńskiego.

Różaniec za zmarłych - Wypominki

2 listopada   – ul. Podsanie, Zasanie

3 listopada   – ul. Kilińskiego

4 listopada   – ul. Sandomierska, Kręta

5 listopada   – ul. Kościuszki, Kopernika

6 listopada   – ul. Bema, Krótka, Żurawia

7 listopada   – ul. Wyszyńskiego i zmarli z Kół Różańcowych

8 listopada   – ul. 11 Listopada, Asnyka, Sienkiewicza

9 listopada   – ul. Targowa, Olszyna, Żeromskiego

10 listopada – ul. Kwiatkowskiego

11 listopada – ul. Sportowa, Słowackiego

12 listopada – ul. 8 Marca, Legutki, Piłsudskiego

13 listopada – ul. Wolności, Plac Wolności

14 listopada – ul. Torowa, Dworcowa, Kolejowa,

15 listopada – ul. Rzeszowska 2, 2a

16 listopada – ul. Rzeszowska 4, 4a, 4c

17 listopada – ul. Rzeszowska 2b, 4b

18 listopada – ul. Polna, Gisgesa, PCK

19 listopada – ul. Rzeszowska – domki, 3 Maja, Mickiewicza

20 listopada – ul. Paderewskiego, Szopena, Głowackiego

21 listopada – ul. Daszyńskiego, Fredry, Krasickiego

22 listopada – ul., Tysiąclecia 8a, domki, Przemysłowa

23 listopada – ul. Tysiąclecia 8b

24 listopada – ul. Tysiąclecia 8c

25 listopada – ul. Tysiąclecia 8d

26 listopada – ul. Tysiąclecia 8e

27 listopada – Inne

28 listopada – Inne

29 listopada – Inne

30 listopada – Inne

 

 1. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Misyjnym chcemy modlitwą i ofiarą materialną wspierać dzieło misyjne Kościoła. Zwracają się do nas o pomoc Siostry Służebniczki posługujące w Boliwii, które prowadzą tam Dom Dziecka. Dach tego budynku jest zniszczony i przepuszcza wodę w wielu miejscach. Konieczna jest zmiana całego pokrycia dachowego. Ażeby pomóc siostrom misjonarkom, w następną niedzielę – 30 października po Mszach Świętych Siostry Służebniczki wraz z Rodziną bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają na KIERMASZ MISYJNY przed kościołem, z którego dochód zostanie przeznaczony na remont dachu Domu Dziecka w Tupizie. Gadżety misyjne będą dostępne w przedziale cenowym od 10 do 30 zł. Na stronie internetowej naszej parafii można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat: https://zrzutka.pl/gh5kc4
 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Jana Pawła II; w czwartek – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w kolejną niedzielę przypada Uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

 2. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.

 3. Każdego dnia o godz. 17.30 - nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

 5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodszej i scholi w sobotę o godz. 10.00.

 6. Biuro radia Maryja organizuje pielgrzymkę - Toruń - Licheń - Kalisz w dniach 4 - 5 grudnia br. Wyjazd 3. grudnia o godz. 22.00 spod sanktuarium. Koszt z noclegiem i wyżywieniem - 200zł. Zapisy w zakrystii.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”.

 8. Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie polecamy miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych poprzez modlitwę wypominkową. Kartki wypominkowe można zabrać z bocznych ołtarzy pod chórem i z przodu kościoła. Kartki z imionami zmarłych i z zaznaczeniem ulicy można składać na tacę bądź do skrzynki, która będzie wystawiona przed ołtarzem.

 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Torowej, Dworcowej i Kolejowej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Paderewskiego i Szopena nr 1-20, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Szopena nr 21 do końca i z ul. Głowackiego.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – święto Św. Łukasza Ew. W tym dniu naszą modlitwą obejmiemy pracowników Służby Zdrowia, którzy obchodzą swoje patronalne święto; w środę – św. Jana Kantego, kapł.; w piątek – święto, Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.

 2. We wtorek 19 października o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o św. Józefie, której będzie przewodniczył ks. dr Michał Grochowina z Sandomierza. Zapraszam do wspólnej modlitwy parafian i gości, a szczególnie proszę o obecność Bractwo Św. Józefa, służbę liturgiczną i scholę.

 3. W kolejną niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny.

 4. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

 6. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodszej i scholi w sobotę o godz. 10.00.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”

 8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 9. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Rzeszowskiej blok 4C i Polnej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Torowej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Dworcowej i Kolejowej.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł; w piątek – św. Teresę z Avila, dz. dK;
 2. W sobotę z racji wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej w naszej parafii przypada odpust. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, o godz. 10.30 – suma, na którą zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości, wspólnoty, a zwłaszcza wspólnotę Matek w modlitwie, Bractwo Św. Józefa, służbę liturgiczną. Wieczorem – Msza św. o godz. 18.00.
 3. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 5. Uczniów klas VI, VII i VIII zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na „Wieczór Uwielbienia” .
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja.
 7. W czwartek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla – koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W piątek przypada „Dzień Dziecka Utraconego”. Na Mszy św. o godz. 18.00 złożymy naszą szczerą pamięć i modlitwę za dzieci zmarłe przed urodzeniem oraz za te, które przedwcześnie zakończyły bieg życia ziemskiego oraz za ich rodziców o umocnienie wiary i nadziei.
 9. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zapraszają na inscenizację słowno-muzyczną „Nie lękajcie się być świętymi” poświęconą św. Janowi Pawłowi II i bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która odbędzie się w czwartek – 14 października o godz. 16.30 w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku.
 10. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 11. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. Dzisiaj z racji XXI „Dzień Papieski” zbierane są ofiary do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 14. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 4A i 4B, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4C, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Polnej i Gisgesa.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek –św. Franciszka z Asyżu, we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, dz., w czwartek – NMP Różańcowej, w piątek – w sobotę – bł. Wincentego Kadłubka, b. – Patrona diecezji.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 3. Każdego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa prowadzą wspólnoty parafialne, dzieci i młodzież wg grafiku, który jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. Dzisiaj o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 6. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 7. Msza św. z udziałem Rodziny bł. Edmunda - 7. października w czwartek o godz. 18 Spotkanie wspólnoty w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w domu sióstr.
 8. W najbliższą sobotę młodzież i dzieci na czele z ks. Janem i s. Barbarą udadzą się w pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę, aby modlić się o ducha wiary w naszych rodzinach. Zachęcamy uczestników do wcześniejszej spowiedzi św. Zbiórka pielgrzymów przed kościołem o godz. 6.00
 9. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie różańców dzieciom kl. III.
 10. Za tydzień będziemy obchodzić XXI „Dzień Papieski”. Jak co roku będą zbierane ofiary do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 2B i 4, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4A, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4B.

 1.  W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek –św. Wincentego a Paulo, kapł., we wtorek – św. Wacława, m., w środę – święto Świętych Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała, w czwartek – św. Hieronima, w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. dK., w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30, ks. Wikariusze – w sobotę od godz. 8.30.
 4. Od 1 października (tj. od najbliższego piątku) o godz. 17.30 rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa poprowadzą wspólnoty parafialne, dzieci i młodzież wg grafiku, który zostanie wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. 02 października (sobota) – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc. Wyjazd o ok. 8.30 autokarem. Zachęcam Siostry i Braci z Róż Różańcowych do zapisywania się na pielgrzymkę w zakrystii.
 6. W kolejna niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 8. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce jest liczenie wiernych uczestniczących w Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ul. Rzeszowskiej bloki 2 i 2A, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 2B, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 4.
 14. Kino „Sokół” w Nisku zaprasza na film: „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie” 26 i 29 września o godz. 17.00, a także na film „Fatima”, którego projekcja odbędzie się w dniach 1-3 i 6 października o godz. 14.00 i 8-10 i 13 października o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej NCK „Sokół”.
 15. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień modlitw w intencji uchodźców. W naszych modlitwach prośmy nieustannie o zlikwidowanie przyczyn migracji, wojen i niesprawiedliwości społecznej, prześladowań i głodu.

  

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, b. dK., we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – NMP Bolesnej, w czwartek – św. męczenników: Korneliusza pap., i Cypriana b., w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

 2. We wtorek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a po niej „Wieczór uwielbienia”, który poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W ramach formacji przed bierzmowaniem na tę Mszę św. i adorację zapraszamy kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.

 5. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.

 6. W kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami dzieci kl. III, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii św.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 8. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pielgrzymki mężczyzn do naszego Sanktuarium: księżom wikariuszom, siostrom zakonnym, wspólnotom na czele z Bractwem Św. Józefa, i Domowym Kościołem, scholi, służbie liturgicznej, paniom i panom za obsługę pielgrzymów i dostarczone ciasta. Dziękuję Piekarni Rostek za ofiarowane pieczywo i drożdżówki. (Relacja na stronie Gościa Sandomierskiego) 

 9. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.

 10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Wolności, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z Placu Wolności Blok nr 1 i domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. PCK i Rzeszowskiej domy jednorodzinne.

 11. Kościół w Polsce przeżywa dziś uroczystość beatyfikacji sług bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Za ich przyczyną i za wstawiennictwem Św. Józefa, naszego Patrona polecajmy szczególnie sprawy naszej ojczyzny, módlmy się za odpowiedzialnych za środki społecznego przekazu, aby w duchu wierności prawdzie przekazywali rzetelne informacje. W Tygodniu Wychowania polecajmy wszystkich zajmujących się procesem wychowania, aby dbali o integralny rozwój młodych ludzi i pomagali im odkrywać prawdę. „Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy …”

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapł., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy ., we wtorek – święto św. Mateusza Ap. i Ew., w czwartek – św. Pio z Pietrelciny, kapł.,
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej w oratorium – próba chóru.
 3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem grupy św. O. Pio.
 4. Spotkanie ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie oazy młodszej i scholi.
 5. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 6. W kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie z rodzicami uczniów kl. VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W kolejną niedzielę o godz. 12.00 – Msza św. jubileuszowa ks. Jerzego Sokołowskiego, który przed laty w naszej parafii odbywał praktykę diakońską .
 8. 02 października (sobota) – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Gorzyc. Wyjazd o ok. 8.30 autokarem. Zachęcam Siostry i Braci z Róż Różańcowych do zapisywania się na pielgrzymkę w zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom z Pl. Wolności oraz z ul. PCK i Rzeszowskiej – domy jednorodzinne, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok nr 2, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej blok 2A.

ZAPRASZAMY NA II DIECEZJALNĄ

PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN

 

do Sanktuarium Św. Józefa, Opiekuna Rodzin w Nisku

w sobotę 11 września 2021 r.

 

Plan spotkania:

 

godz. 10.00 – różaniec,

godz. 10.45 – konferencja prof. Stanisława Sławińskiego,

godz. 11.45 – nowenna do św. Józefa;

godz. 12.00  - Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.

godz.13.00 – wspólna agapa.