1.  Dziś w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na nowo mamy sobie uświadomić, że nie tylko do Kościoła chodzimy, ale ten Kościół stanowimy. Jesteśmy wspólnotą, którą jednoczy i prowadzi Duch Święty do celu, którym jest życie wieczne.
 2. Od jutra Zapraszamy na Mszę św. roratnią, która będzie odprawiana w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Poprzez udział w Mszy św., słuchanie słowa Bożego, spowiedź sakramentalną i dzieła miłosierdzia chcemy przygotować się na Uroczystość Bożego Narodzenia. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach.
 3. Rekolekcje odbędą się w dniach 11-13 grudnia br. tj. od trzeciej Niedzieli Adwentu do wtorku.
 4. Dziś na Mszy św. o godz. 7.30 - poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Gospodarzy ulic i bloków oraz inne życzliwe osoby prosimy o rozniesienie opłatków do domów i mieszkań. Ofiary składane z tej racji przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy – w środę Święto św. Andrzeja Ap., w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapł.
 6. Do środy o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej: „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W piątek o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 9. Spowiedź św. – w piątek od godz. 17.00. W inne dni przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 10. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30; ks. Jan i ks. Mirosław – w sobotę od godz. 8.30.
 11. W kolejną niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie Koła Żywego Różańca.
 12. W kolejną niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na ten cel.
 13. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzi świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Duża świeca jest w cenie 25 zł., mała 12 zł.
 14. Spotkania wspólnot w tym tygodniu: we wtorek: Legion Maryi; Odnowa w Duchu Świętym; chór parafialny. W piątek: Straż Honorowa NSPJ; Parafialny Zespół Caritas; Oaza młodzieżowa. W sobotę: 10.00 – schola i oaza dziecięca.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
 16. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 17. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Słowackiego bloki nr 4A i 6, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic: Olszyna, Targowa i Żeromskiego, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ulic: 8 Marca, Piłsudskiego i Legutki.

 1.  Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 udamy się pod figurę Chrystusa Króla obok LO, gdzie na nowo zawierzymy siebie, rodziny, Ojczyznę Chrystusowi Królowi Wszechświata oraz będziemy prosić o pokój.
 2. Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma św. w rodzinach oraz indywidualnie.
 3. W liturgii wspominamy: w poniedziałek: Ofiarowanie NMP; we wtorek: św. Cecylię, dz. i m. – patronkę śpiewu kościelnego, chórzystów i organistów; w czwartek: świętych męczenników wietnamskich Andrzeja, kapł. i Towarzyszy.
 4. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
 5. Przez cały tydzień o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
 6. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem grupy o. Pio.
 7. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 8. Organizowana jest pielgrzymka Ziemi Świętej w dniach 21.01 – 28.01.2023 r. Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Więcej informacji w zakrystii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Asnyka, Sienkiewicza, 11 Listopada oraz Słowackiego blok nr 1 i domy jednorodzinne, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Słowackiego blok 4A, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego blok nr 6.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, z., w piątek – bł. Karoliny Kózkówny dz. m., w kolejną niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Każdego dnia o godz. 17.30 - różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Dziś w 2 niedzielę miesiąca listopada - zbiórka do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie z rodzicami młodzieży kl. 6,7,8 przygotowującej się do bierzmowania.
 5. 14 listopada przypada 208. rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego - założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, apostoła świeckich, opiekuna dzieci, ubogich i chorych. W naszej parafii czcimy błogosławionego w każdy siódmy dzień miesiąca wraz z Rodziną bł. Edmunda modląc się o dar jego kanonizacji oraz w intencjach polecanych jego orędownictwu. Z tej okazji Siostry proszą o modlitwę i włączenie się do wspólnoty. Ze stolika pod chórem można zabrać obrazek z modlitwą za przyczyną Błogosławionego. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz.12.00 bł. Edmund spotka się z najmłodszymi.
 6. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego.
 7. Jutro – 14 listopada o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla – Koronka do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny.
 8. W dniach 25-27 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Ci, którzy chcieliby odbyć takie rekolekcje pod kontem rozpoznania swojego powołania prosimy o zgłoszenie się przez formularz na stronie internetowej. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła bądź w zakrystii u księży.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 10. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium.
 11. Składam podziękowanie mieszkańcom Zasania za wygrabienie i wywiezienie liści z placu kościelnego.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Kwiatkowskiego i Sportowej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic: Sienkiewicza, 11 Listopada i Asnyka, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego blok nr 1 i domy jednorodzinne.

    30 października 2022 r. w Uroczystość: Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła po Mszy św. o godz. 10.30 została poświęcona figura św. Józefa, która znajduje się obok kościoła. Poświęcenia dokonał kustosz sanktuarium ks. Kazimierz Hara w obecności miejscowych kapłanów i wiernych. Rzeźba św. Józefa z dzieciątkiem Jezus została wykonana przez artystę Jana Mazura. Jest on autorem m.in. stacji „Drogi Krzyżowej” w Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, oraz figur świętych w Sanktuarium Św. Otylii w Urzędowie. Rzeźba św. Józefa została wykonana z drobnego kamienia granitowego na spoiwie z białego cementu i pokryta polichromią odporną na czynniki atmosferyczne. Rzeźba o wadze 250 kg. posadowiona jest na betonowym cokole pokrytym piaskowcem.  Wokół figury zostały posadzone krzewy.

    Niech Święty Józef wyprasza potrzebne łaski dla nas, naszych rodzin, naszej Ojczyzny, Kościoła Świętego i świata: „Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie Rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego ojca i opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia. Powierzam Ci…. Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do serca, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – Święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek – św. Leona, pap., dK., w piątek – św. Marcina z Tours, b. w sobotę – św. Jozafata, b. m.
 2. W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, po czym złożymy kwiaty przed „Tablicą Katyńską” i „Tablicą Żołnierzy AK”. Dalsza część uroczystości odbędzie się na Placu Wolności.
 3. Dziś o godz. 17.00 – różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30.
 5. W kolejną 2 niedzielę miesiąca listopada zbiórka do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 7. W środę o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Rodzinę Radia Maryja, a po niej spotkanie wspólnoty w Oratorium.
 8. W środę po Mszy św. wieczornej w Oratorium spotkanie parafialnego koła Caritas.
 9. W czwartek – Msza św. z udziałem Kręgów Rodzin Ruchu Światło-Życie.
 10. W kolejną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 6,7 i 8.
 11. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 15 listopada. Spotkania będą się odbywać przez 10 wtorków po Mszy św. wieczornej w Oratorium.
 12. W dniach 25-27 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Ci, którzy chcieliby odbyć takie rekolekcje pod kontem rozpoznania swojego powołania prosimy o zgłoszenie się przez formularz na stronie internetowej. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła bądź w zakrystii u księży.
 13. Siostry Służebniczki i Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego organizują zbiórkę dla ludności Charkowa i okolic. Tam Siostry mają swoją placówkę i posługują miejscowej ludności.. Prosimy o rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie. Zbiórka obejmuje: śpiwory, koce, karimaty, koce termiczne i ciepłe skarpety. Wymienione rzeczy można będzie przekazać w dniach od 7 do 10 listopada (od poniedziałku do czwartku) po Mszy św. wieczornej w Oratorium św. Józefa. Za każdy dar serca z góry dziękujemy.
 14. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Podsanie, Żurawiej, Bema, Krótkiej oraz Kwiatkowskiego bloki 2 i 2A, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic: Kwiatkowskiego domy jednorodzinne i Sportowej, zaś w sobotę na godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Wyszyńskiego.
 16. W sobotę 12 listopada prosimy mieszkańców Zasania o wygrabienie i wywiezienie liści z placu kościelnego.

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość: Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni wybudowanej w latach 1892-1896 i poświęconej 16 października 1896 r. To w niej możemy się wspólnie modlić, słuchać słowa Bożego i przyjmować sakramenty św. Modlimy się za budowniczych i dobroczyńców naszego kościoła. Prosimy dla nich o dar Bożego błogosławieństwa, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dziękujemy tym, którzy na co dzień sprzątają i dekorują nasz kościół oraz dbają o porządek w otoczeniu świątyni.
 2. We wtorek - 1 listopada – Obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele – o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w kapicy cmentarnej na Barcach o godz. 14.00, a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.
 3. 2 listopada – w środę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 4. Od 1 listopada od południa do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze czyśćcowe. Warunki: spowiedź św., Komunia św., Odmówienie modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Świętego, a także nawiedzenie kościoła i cmentarza. Od 9 – 30 listopada można zyskać odpust cząstkowy.
 5. Od 2 listopada będziemy szczególnie modlić się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę ulicy, gdyż będziemy polecać zmarłych według ulic w kolejnych dniach listopada. Program nabożeństw różańcowych za zmarłych w listopadzie wywieszony jest w gablocie. Tak jak w ubiegłych latach kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do specjalnej skrzynki obok dużej ambony, czy też na tacę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 9. W tym tygodniu ks. Proboszcz i ks. Wikariusze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30.
 10. W kolejną niedzielę – o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy szczególnie KŻR.
 11. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 15 listopada. Spotkania będą się odbywać przez 10 wtorków po Mszy św. wieczornej w Oratorium.
 12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 13. Ze stolika pod chórem i z bocznych ołtarzy można zabrać kartki wypominkowe.
 14. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Kościuszki, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic: Krótkiej, Bema, Żurawiej i Podsanie, zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego bloki 2 i 2A.
 15. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy figurę św. Józefa, która znajduje się obok kościoła. Rzeźba św. Józefa z dzieciątkiem Jezus została wykonana przez artystę Jana Mazura. Jest on autorem m.in. stacji „Drogi Krzyżowej” w Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, oraz figur świętych w Sanktuarium Św. Otylii w Urzędowie. Rzeźba św. Józefa została wykonana z drobnego kamienia granitowego na spoiwie z białego cementu i pokryta polichromią odporną na czynniki atmosferyczne. Rzeźba o wadze 250 kg. posadowiona jest na betonowym cokole pokrytym piaskowcem, a wokół niej zostały posadzone krzewy.

W ostatnich miesiącach oprócz figury św. Józefa, została wykonana pielęgnacja drzew wokół kościoła. Trzy klony ze względu na zły stan zostały wymienione na nowe nasadzenia. Posadzono także 14 świerków i 15 sosen. Za wykonanie projektu nasadzeń i ich wykonanie wokół figur: św. Józefa i Matki Bożej bardzo dziękuję dwom parafiankom.

W kościele został zamontowany  system multimedialny składający się z telewizora, który wyświetla pieśni dla wiernych i monitora dla tych, którzy znajdują się w prezbiterium. System zawiera w bazie 4 tys. pieśni, wszystkie czytania mszalne i psalmy. Jest on podłączony do nagłośnienia kościoła i obsługiwany jest przez organistę.

W czasie wakacji na wikariacie zostały wyremontowane 2 mieszkania i klatka schodowa. Do oratorium do dużej górnej sali zakupiono 6 stołów i 20 krzeseł. Przy tej okazji pragnę podziękować za ofiary składane na potrzeby sanktuarium, z których możemy pokrywać bieżące wydatki oraz wykonywać inwestycje i remonty.

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Modlitwą i ofiarą chcemy dziś wspomóc dzieło misyjne Kościoła.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w we wtorek: św. Jana Pawła II, pap., w piątek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W kolejną niedzielę po Mszy św. o 10.30 poświęcimy figurę św. Józefa, która znajduje się obok kościoła. O obecność prosimy Bractwo Św. Józefa.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 15 listopada. Spotkania będą się odbywać przez 10 wtorków po Mszy św. wieczornej w Oratorium.
 7. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 9. Ze stolika pod chórem i z bocznych ołtarzy można zabrać kartki wypominkowe.
 10. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Krętej i Kilińskiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulicy Kościuszki nr 1-30, w tym blok nr 15, zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki nr 31 do końca.

 

 1. Obchodzimy dziś odpust parafialny ku czci Św. Jadwigi Śląskiej – drugorzędnej patronki naszego kościoła. Zapraszamy na Msze święte tak jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00.
 2. Dziś przypada „Dzień Papieski”. Po Mszach św. Zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na kształcenie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego b. m. we wtorek: święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu przypada patronalne święto Służby Zdrowia; w czwartek: św. Jana Kantego, kapł., w sobotę: święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.
 4. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 5. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Bractwa Św. Józefa.
 6. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 8. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy: Tysiąclecia 8E, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic Krętej i Kilińskiego nr 1-30, zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kilińskiego 31 do końca.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł., w sobotę – św. Teresy z Avila, dz. dK.
 2. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. Spotkanie rodziców młodzieży klas 6,7 i 8, którzy z różnych przyczyn nie byli obecni 25 września, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30.
 4. Spotkanie młodzieży kl. 7 i 8 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej w oratorium.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Domowego Kościoła.
 7. W piątek o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla na rynku – koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę – 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. W czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz w czasie Mszy św. będziemy polecać dzieci, które zmarły przed urodzeniem, a także te, które wcześnie straciły swoje życie. Będziemy modlić się także za rodziców i rodziny, aby nie tracili nadziei, że imiona ich dzieci zapisane są w księdze życia.
 9. Za tydzień w niedzielę 16 października będziemy obchodzić odpust parafialny ku czci Św. Jadwigi Śląskiej – drugorzędnej patronki naszego kościoła. Zapraszamy na Msze święte tak jak w każdą niedzielę.
 10. W kolejną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. Taca z dzisiejszej 2 niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne.
 12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy: Tysiąclecia 8D, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulicy Tysiąclecia 8E kl. 1,2,3,4,5 zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 5,6,7,8,9,10.
 14. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św., a także przystępujących do Komunii św.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu., w środę – św. Faustynę Kowalską, dz., w piątek – NMP Różańcowej.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 3. Nabożeństwo różańcowe, od poniedziałku o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Lista wspólnot prowadzących modlitwę różańcową i rozważania wywieszona jest w gablocie parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Świętą”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 6. W najbliższy piątek od godz. 8.30 ks. Proboszcz odwieadzi chorych z posługą sakramentalną.
 7. Wyjeżdżający jutro na spotkanie Rodziny Radia Maryja do Sandomierza zgromadzą się o godz. 17.00 obok
 8. We wtorek o godz. 18.00 – Msza św. w intencji ks. Franciszka z racji imienin.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej w Oratorium spotkanie parafialnej wspólnoty Caritas.
 10. Spotkanie młodzieży klasy 6 w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.
 11. Spotkanie rodziców młodzieży klas 6,7 i 8, którzy z różnych przyczyn nie byli obecni 25 września, odbędzie się w kolejną niedzielę 9 października po Mszy św. o godz. 10.30.
 12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy: Tysiąclecia 8B kl. 4-7 i 8C, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulicy Tysiąclecia 8D kl. 1,2,3,4, zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8D kl. 5,6,7,8,9.

 1.  Przez całą niedzielę w naszej parafii gościmy Siostry Służebniczki z Dębicy, które prowadzą Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, zajmujące się świetlicą dla dzieci i młodzieży oraz domem dziennego pobytu dla seniorów. Siostry dzielą się słowem o bł. Edmundzie – Patronie prowadzonych dzieł, zaś na zewnątrz kościoła rozprowadzają literaturę, kawę i krówki prosząc jednocześnie o wsparcie do puszki na prowadzone dzieła.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z młodzieżą, kl. 6,7 i 8 oraz ich rodzicami w związku z przygotowaniem bierzmowania.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapł., w środę – św. Wacława, m., w środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima, kapł. i dK., w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. dK.
 4. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane o godz. 17.30. Lista wspólnot prowadzących modlitwę różańcową i rozważania wywieszona będzie w gablocie parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Różaniec o godz. 16.30 poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca NMP.
 6. W najbliższą sobotę Księża Wikariusze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 7. W kolejną pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 8. W sobotę 1 października wyjazd na Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu nad Sanem. Ci, którzy są zapisani zgromadzą się o godz. 9.20 obok kościoła.
 9. 3 października (w poniedziałek) w Sandomierzu odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd spod sanktuarium o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulicy: Tysiąclecia 8A kl. 5-8 i 8B kl. 1-3, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulicy Tysiąclecia 8B kl. 4,5,6,7, zaś w piątek na godz. 18.30 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8C. Na prośbę wielu parafian sprzątanie kościoła będzie w piątek po Mszy św. wieczornej zamiast w sobotę rano.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon , kapł., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek - św. o. Pio, kapł.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci kl. III, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii św.
 3. W poniedziałek 19 września o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Bractwa Św. Józefa
 4. W sobotę o godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 5. W kolejną niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy młodzież, kl. 6,7 i 8 oraz ich rodziców. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie w związku z przygotowaniem bierzmowania.
 6. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służebniczki z Dębicy, które zajmują się Stowarzyszeniem im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, prowadzącym świetlicę dla dzieci i młodzieży oraz dom dziennego pobytu dla seniorów. Siostry podzielą się słowem o bł. Edmundzie – Patronie prowadzonych dzieł. Na zewnątrz kościoła będą rozprowadzać literaturę, kawę i krówki oraz poproszą o wsparcie do puszki na prowadzone dzieła.
 7. Dziękuję wszystkim, którzy tydzień temu podczas koncertu uwielbienia wsparli leczenie Oli, naszej parafianki. Zebrana kwota to 3100 zł. Dziękuję za organizację koncertu ks. Janowi, młodzieży z naszej parafii i całej diecezji, dobroczyńcom – Piekarni Rostek, Restauracji pod Jesionami i kilku życzliwym osobom za obsługę.
 8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce Kół Żywego Różańca Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie się w tym roku 1 października (sobota) do Sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu nad Sanem. Zapisy na pielgrzymkę do następnej niedzieli w zakrystii po Mszach św. Koszt 20 zł.
 9. 3 października w Sandomierzu odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd spod sanktuarium o godz. 16.00. Koszt 20 zł.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Fredry, Krasickiego i Tysiąclecia 8A kl. 1-4, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulicy Tysiąclecia 8A kl. 5,6,7,8, zaś w sobotę na godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8B kl. 1,2,3.

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma, b. dK., w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek – NMP Bolesnej; w piątek – św. męczenników Korneliusza pap. i Cypriana b.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert uwielbienia pod hasłem: „Nieść Chwałę Miłosiernego” w wykonaniu młodzieży diecezji sandomierskiej. Zapraszamy do licznego udziału.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja. 3 października w Sandomierzu odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd spod sanktuarium o godz. 16.00. Koszt 20 zł.
 5. XII pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w tym roku 1 października do Sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu nad Sanem. Tegoroczne diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca wpisuje się w 31 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej i w 1 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św. Koszt 20 zł.
 6. Wczoraj odbyła się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Radomyślu. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom, a szczególnie przewodnikowi ks. Mirosławowi i tym, którzy pomogli w jej przebiegu.
 7. W kolejną niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku rozpoczną bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia pierwszej Komunii św. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci.
 8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 9. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby sanktuarium. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.
 10. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Głowackiego, Sandomierskiej i Mickiewicza oraz Daszyńskiego, Tysiąclecia – domy jednorodzinne i Przemysłowej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic: Fredry i Krasickiego, zaś w sobotę na godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8A kl. 1,2,3,4.

 

 1. W czerwcu zakończył się Trzeci Synod Diecezji Sandomierskiej. Jego uchwały dotyczą lokalnego prawa kościelnego i spraw duszpasterskich. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie księgi uchwał synodalnych do świątyni i umieszczenie ich w widocznym miejscu w prezbiterium. Przed rozpoczęciem Mszy św., zostanie odczytany dekret Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne. Treść uchwał synodalnych znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Zapraszamy wszystkie siostry i braci z Kół Żywego Różańca, a także tych, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych. Po zakończeniu nabożeństwa, odbędzie się spotkanie z zelatorami poszczególnych kół różańcowych.
 3. W najbliższą sobotę 10 września o godz. 7.30 spod naszego sanktuarium wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium MB Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Msza św. w Radomyślu o godz. 18.00. Zapisy do dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt - 20 zł. na autokar i ubezpieczenie. Ci, którzy pojadą autokarem w obie strony również prosimy o zapisanie się w zakrystii i wpłatę 20 zł.
 4. W kolejną niedzielę 11 września o godz. 19.00 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert uwielbienia pod hasłem: „Nieść Chwałę Miłosiernego” w wykonaniu młodzieży z całej diecezji sandomierskiej. Gościnnie wystąpią siostry Ala i Ola Tracz, a także Ola Rumak nasza parafianka dla, której na leczenie zostanie zorganizowana zbiórka charytatywna. Zapraszamy do licznego udziału. Patronat honorowy objął ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz.
 5. W czwartek 8 września przypada święto Narodzenia NMP.
 6. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza święte na Szczycie Jasnogórskim, 25.09.2022 r. o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
 7. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.
 8. Od września rozpoczynamy kolejny rok formacyjny na wspólnot parafialnych. Liderów poszczególnych wspólnot prosimy o zorganizowanie spotkań w wyznaczone wcześniej dni tygodnia czy miesiąca.
 9. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Chopina i 3 Maja, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ulic: Mickiewicza, Sandomierskiej i Głowackiego zaś w sobotę na godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ulic: Przemysłowej, Tysiąclecia – domy jednorodzinne i Daszyńskiego.

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, pap. dK.
 2. Dzisiaj na Jasne Górze odbędzie się czuwanie nocne naszego dekanatu w intencji powołań kapłańskich. Wyjazd autokarem o godz. 15.00 spod kościoła św. Jana Chrzciciela na Warchołach.
 3. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium MB Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem – 10 września (sobota). Wyjście o godz. 7.30. Msza św. w Radomyślu o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Koszt - 20 zł. na autokar i ubezpieczenie. Ci, którzy pojadą autokarem w obie strony również prosimy o zapisanie się w zakrystii i wpłatę 20 zł.
 4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów wszystkich szkół z terenu naszej parafii w czwartek – 1 września o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. przed i podczas Mszy św. rano i wieczorem.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Świętą”, która poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00, a o godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec z procesją fatimską wokół kościoła.
 8. W kolejną – pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. proboszcz – w piątek od godz. 8.30. Księża wikariusze – w sobotę od godz. 8.30.
 10. W czerwcu zakończył się Trzeci Synod Diecezji Sandomierskiej. Jego uchwały obowiązują od 1 sierpnia br. W kolejną niedzielę 4 września podczas Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie uchwał synodalnych do świątyni i umieszczenie ich w widocznym miejscu w prezbiterium. Przed rozpoczęciem Mszy św., zostanie odczytany dekret Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne. Treść uchwał synodalnych znajduje się na stronie internetowej naszej diecezji.
 11. Za dwa tygodnie 11 września o godz. 19.00 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert uwielbienia pod hasłem: „Nieść Chwałę Miłosiernego” w wykonaniu młodzieży z całej diecezji sandomierskiej. Gościnnie wystąpią siostry Ola i Ala Tracz, a także Ola Rumak nasza parafianka dla, której na leczenie zostanie zorganizowana zbiórka charytatywna. Zapraszamy do licznego udziału.
 12. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Torowej, Dworcowej, Paderewskiego i Kolejowej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Chopina, zaś w sobotę na godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. 3 Maja.

Przez trzy słoneczne dni od 3 do 5 lipca 2022 r.  grupa starszych ministrantów i lektorów z naszej parafii pod opieką ks. Jana przebywała  w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas Diecezji Sandomierskiej w Nasicznem w Bieszczadach. Każdy dzień rozpoczynali oni Mszą św. i modlitwą, a później odwiedzali ciekawe bieszczadzkie miejsca. W Solinie mieli okazję jazdy świeżo otwartą kolejką gondolową, podziwiając Zalew Soliński z góry. Górskimi szlakami zawędrowali na szczyt Dwernik Kamień (1004 m n.p.m.), skąd rozciąga się widok na bieszczadzkie połoniny. Tegoż samego dnia udali się na przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną. Podczas niej jedni obserwowali piękno dzieł Pana Boga w naturze, inni prowadzili żywe rozmowy, a jeszcze inni odpoczywali po porannym zdobyciu Dwernika. W dobrze wyposażonym ośrodku Caritas resztę czasu wypełniali oni kąpielą w basenie i wspólną zabawą. W drodze powrotnej grupa odwiedziła jeszcze klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy - miejscu ostatniego internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Za czas wspólnego odpoczynku i integracji ministranci i lektorzy wyrażają swoją wdzięczność Panu Bogu, a także wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego wakacyjnego wyjazdu.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Ireneusza, b. m.; we wtorek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – „Dzień Papieski”. Taca zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP, a następnie „Różaniec fatimski” z procesją wokół kościoła.
 3. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W kolejną niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 5. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr- y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
 6. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 7. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Sportowej, Asnyka, Sienkiewicza i 11 Listopada, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Słowackiego nr 1 i domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego nr 4A.
 8. Zakończył się rok szkolny i formacyjny. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w nauczanie i formację dzieci i młodzieży: kapłanom, siostrom zakonnym, animatorom świeckim. Przed nami wakacje. W lipcu ministranci wraz z ks. Janem udają się do miejscowości Nasiczne w Bieszczadach na kilkudniowy wypoczynek. Pod koniec lipca pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży pod opieką Siostry Barbary i ks. Jana oraz osób świeckich przeżywać będzie „Wakacje z Bogiem” w Łazach k. Mielna nad Morzem Bałtyckim. Kilkanaścioro młodych weźmie udział w rekolekcjach oazowych. Ufamy, że będzie to dobry czas odnowy sił fizycznych i duchowych. Dziękuję wszystkim wspólnotom parafialnym za różne formy angażowania się w życie parafialne. W czasie wakacji pamiętajmy o spotkaniu z Bogiem w codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.  
 9. Koniec czerwca to czas zmian personalnych księży. Posługę duszpasterską w naszej parafii po 5 latach kończy ks. mgr Adrian Kalek, który przeniesiony został do parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnobrzegu. Dziękujemy ks. Adrianowi za piękną posługę zwłaszcza na rzecz dzieci, młodzieży oraz kręgów rodzin i życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa w dalszej posłudze kapłańskiej. Za dwa tygodnie w naszej wspólnocie parafialnej powitamy nowego wikariusza – ks. mgra Mirosława Nakoniecznego, który posługiwał dotychczas w parafii Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 10. Św. Józefa – naszego Patrona prośmy o wstawiennictwo w intencjach, które zanosimy dziś do Boga, szczególnie o potrzebne łaski na czas wakacji: „Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi, Opiekunie rodzin…”

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Alojzego Gonzagi, z.; w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień modlitw o świętość kapłanów.
 2. Przez cały tydzień będzie trwał IV Diecezjalny Kongres Eucharystyczny – program - czytaj poniżej…
 3. W ramach Kongresu Eucharystycznego w najbliższy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 7.00 i zakończy o godz. 18.00. W poszczególnych godzinach dnia wg grafiku wywieszonego w przedsionku kościoła o podjęcie adoracji prosimy Koła Żywego Różańca.
 4. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo dzieci oraz wianków, ziół i kwiatów.
 5. W najbliższy piątek – 24 czerwca o godz. 8.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 7. Pielgrzymi udający się w najbliższą sobotę do Częstochowy, by uczestniczyć w modlitwie o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego  wraz z Siostrami Służebniczkami wyjadą o godz. 5.30 z parkingu przy naszym sanktuarium.
 8. Pragnę złożyć podziękowanie tym wszystkim mieszkańcom z ulic: Kościuszki, Sienkiewicza, Słowackiego i Placu Wolności, którzy w tym roku przygotowali ołtarze na Boże Ciało oraz tym, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgii Mszy św. i procesji Bożego Ciała. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci kl. IV za przystrojenie kościoła i złożenie ofiary na kościół w kwocie 1300 zł.
 9. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr- y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Kwiatkowskiego, Targowej i Olszyna, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Sportowej, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Asnyka i Sienkiewicza i 11 Listopada.

20 czerwca 2022 r. (poniedziałek) – Konkatedra M.B. Królowej Polski  w Stalowej Woli:       Stacja kongresowa z udziałem Ludzi Pracy

Godz. 15. 00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

                        - Koronka do Bożego Miłosierdzia

                        - Adoracja

Godz. 17.00  - Konferencja P. Jan Łopuszański

Godz. 18. 00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala z Przemyśla

 

21 czerwca 2022 r. (wtorek) Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim:

Stacja kongresowa z udziałem dzieci komunijnych z całej diecezji

Godz. 10.00 – Msza św.

Godz. 11.00 Poczęstunek

Godz. 12.00 Występ Zespołu „Racławice”

Godz. 13.15 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

22 czerwca 2022 r. (środa) kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy Tarnobrzeg – Serbinów

Stacja kongresowa z udziałem Starszych i Chorych.

Godz. 15. 00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

                        - Koronka do Bożego Miłosierdzia

                        - Adoracja

Godz. 16.00   - Konferencja ks. dr Wojciech Bartoszek – Krajowy Duszpasterz Chorych

Godz. 17. 00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Seniora Edwarda Frankowskiego

 

23 czerwca 2022 r. (czwartek) – Stacja kongresowa w parafiach.

We wszystkich parafiach diecezji całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

– przebłaganie za grzechy przeciwko Eucharystii. Zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 

24 czerwca 2022 r. (piątek) Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego Święty Krzyż:

Stacja kongresowa z udziałem duchowieństwa oraz osób życia konsekrowanego.

Godz. 10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Godzina południowa

Godz. 11.00   - Konferencja ks. prof. dr hab. Roberta Skrzypczaka, UKSW

Godz. 12. 00 -  Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Łukasza Buzuna OSPPE z Kalisza

 

25 czerwca 2022 r. (sobota) Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w  Sulisławicach: 

Stacja kongresowa z udziałem Rodzin

Godz. 9.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 10.00 - Konferencja dr hab. Mieczysław Guzewicz

Godz. 11. 00 - Wręczenie nagrody „Arbor Bona”

Godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy z Siedlec.

 

26 czerwca 2022 r. Niedziela – Katedra Sandomierz

Stacja kongresowa z udziałem wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych

Godz. 10.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (kościół św. Michała), modlitwa oraz procesja do Bazyliki Katedralnej.

Godz. 11.00 -  Msza św. pod przewodnictwem kard. Gerharda Müllera.

 

 1. W najbliższy czwartek – 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami : Kościuszki, Wyszyńskiego, Słowackiego i Plac Wolności. O wykonanie ołtarzy prosimy: I ołtarz - mieszkańcy ul. Kościuszki na ulicy Kościuszki przy bloku nr 15; II ołtarz – mieszkańcy ul. Sienkiewicza przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Słowackiego; III – ołtarz mieszkańcy ul. Słowackiego przy posesji p. Organisty; IV ołtarz – mieszkańcy Placu Wolności przy figurze Chrystusa Króla. Mieszkańców tych ulic prosimy o zgłoszenie się do s. Scholastyki, ażeby zabrać elementy dekoracji ołtarzy.
 2. Dzieci kl. IV będą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii św. w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy także dzieci kl. III wraz z rodzicami, aby później wspólnie przejść w procesji eucharystycznej.
 3. Od piątku przez oktawę na godz. 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - św. Antoniego z Padwy, kapł, dK; we wtorek – św. Michała Kozala, b.m., w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.
 5. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane o godz. 17.30.
 6. Wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” – w Boże Ciało spod Sanktuarium o godz. 17.00
 7. Dnia 25.06.2022 r. (sobota) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Bolesnej w Sulisławicach odbędzie się spotkanie rodzin z naszej diecezji. W programie: o godz. 9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o 10.00 – wykład prof. Guzewicza, następnie Msza św. i wspólna agapa. Zachęcamy rodziny do udziału w tym spotkaniu.
 8. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr-y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
 9. Wczoraj w miejscowości Castel Sant’ Elia we Włoszech nasz parafianin Jarosław Lechociński przyjął święcenia kapłańskie, zaś 14 sierpnia w naszej parafii będzie sprawował Mszę św. prymicyjną. Pamiętajmy o ks. Jarosławie w naszych modlitwach.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 11. Taca z dzisiejszej II niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Kościuszki nr 31 do końca i Wyszyńskiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy  z ul. Kwiatkowskiego bloki 2 i 2A, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego domy jednorodzinne, Targowa i Olszyna

zdjC499cie201

 

W niedzielę 29 maja 2022 r. ks. prał. Władysław Jadam obchodził 65 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Hara, a słowo Boże wygłosił ks. senior Franciszek Grela. Na zakończenie w imieniu parafian życzenia złożył Ryszard Szymonik, który przypomniał kapłańską drogę ks. Jubilata, która większości związana jest z parafią św. Józefa w Nisku. Po święceniach kapłańskich, które ks. Władysław otrzymał w katedrze przemyskiej 30 maja 1957 r. z rąk ks. bpa Franciszka Bardy, pierwszą jego placówką była parafia w Pysznicy, następnie w Sokołowie Małopolskim, a od 1961 r. w Nisku. Ks. Jadam dał się poznać jako dobry i gorliwy katecheta oraz wychowawca dzieci i młodzieży. Przygotowywał on dzieci do pierwszej Komunii św. i do bierzmowania, organizował każdego roku „jasełka” i „misteria wielkopostne”. Szczególnym rysem posługi duszpasterskiej ks. Władysława było zaangażowanie się w Ruch Światło-Życie i współpraca w tym dziele ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim.  Organizował i prowadził on oazy wakacyjne oraz pracował w grupach formacyjnych  z młodzieżą w ciągu całego roku. Ponadto ks. Jadam w latach 1984-1990 sprawował funkcję Dziekana Niżańskiego. W roku 1990 wyjechał do Pietrain w Belgii gdzie prawie 13 lat sprawował posługę proboszcza. Po powrocie do Polski ks. Władysław zamieszkał w Nisku, gdzie jako emeryt do tej pory sprawuje posługę przy parafii św. Józefa.

  

POLECAMY KS. WŁADYSŁAWA W NASZYCH MODLITWACH PRZEZ PRZYCZYNĘ MARYI – MATKI KAPŁANÓW I ŚW. JÓZEFA – NASZEGO PATRONA, ŻYCZĄC MU, ABY PAN JEZUS DARZYŁ GO NADAL POKOJEM, ZDROWIEM, ŻYCZLIWOŚCIĄ LUDZI I WSZELKIMI POTRZEBNYMI DARAMI.

 

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - święto NMP, Matki Kościoła – Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00; w środę – wspomn. Św. Jadwigi Królowej; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – jest to szczególny dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa; w sobotę - św. Barnaby, Ap.
 3. W kolejną niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.
 4. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane o godz. 17.30.
 5. W środę o godz. 18.00 - Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, a następnie spotkanie w Oratorium.
 6. W najbliższą sobotę 11 czerwca w miejscowości Castel Sant’ Elia we Włoszech nasz parafianin - diakon Jarosław Lechociński przyjmie święcenia kapłańskie, zaś 14 sierpnia w naszej parafii będzie sprawował Mszę św. prymicyjną. Pamiętajmy o dk. Jarosławie w naszych modlitwach.
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Podsanie, Żurawia, Bema i Krótka oraz Kościuszki nr 1-30, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Kościuszki nr 31 do końca, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Wyszyńskiego.
 10. W następny czwartek – 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku z procesją eucharystyczną przejdziemy ulicami : Kościuszki, Wyszyńskiego, Słowackiego i Plac Wolności. O wykonanie ołtarzy prosimy: I ołtarz - mieszkańcy ul. Kościuszki na ulicy Kościuszki przy bloku nr 15; II ołtarz – mieszkańcy ul. Sienkiewicza przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Słowackiego; III – ołtarz mieszkańcy ul. Słowackiego przy posesji p. Organisty; IV ołtarza – mieszkańców Placu Wolności przy figurze Chrystusa Króla.

 1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Święto Nawiedzenia NMP; w czwartek – Bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy; w piątek – Świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. W kolejną niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych do wtorku, zaś od 1 czerwca (środa) przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie modlitewno-formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz w piątek od godz. 8.30, zaś ks. wikariusze w sobotę od godz. 8.30.
 7. Zachęcamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych, który odbędzie się 11 czerwca (sobota) w Radomyślu nad Sanem. Wyjazd autokarem. Zapisy u ks. Jana.
 8. Zaproszenie Przełożonej Generalnej Sióstr Służebniczek na Jasną Górę w dniu 25 czerwca na wspólne świętowanie 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego… ( czytaj poniżej). W związku z tym chętnych do wspólnego świętowania wspomnianego wydarzenia zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniu 25 czerwca (sobota). Wyjazd o 5.30 spod kościoła; powrót między 21 a 22.00 Koszt ok. 80 zł. Zapisy w zakrystii lub u s. Barbary 
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 10. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Kilińskiego i Krętej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Podsanie, Żurawiej, Bema i Krótkiej, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki  nr 1-30, w tym mieszkańców z bloku nr 15.