1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Ireneusza, b. m.; we wtorek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – „Dzień Papieski”. Taca zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP, a następnie „Różaniec fatimski” z procesją wokół kościoła.
 3. W piątek od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W kolejną niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 5. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr- y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
 6. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 7. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Sportowej, Asnyka, Sienkiewicza i 11 Listopada, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Słowackiego nr 1 i domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego nr 4A.
 8. Zakończył się rok szkolny i formacyjny. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w nauczanie i formację dzieci i młodzieży: kapłanom, siostrom zakonnym, animatorom świeckim. Przed nami wakacje. W lipcu ministranci wraz z ks. Janem udają się do miejscowości Nasiczne w Bieszczadach na kilkudniowy wypoczynek. Pod koniec lipca pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży pod opieką Siostry Barbary i ks. Jana oraz osób świeckich przeżywać będzie „Wakacje z Bogiem” w Łazach k. Mielna nad Morzem Bałtyckim. Kilkanaścioro młodych weźmie udział w rekolekcjach oazowych. Ufamy, że będzie to dobry czas odnowy sił fizycznych i duchowych. Dziękuję wszystkim wspólnotom parafialnym za różne formy angażowania się w życie parafialne. W czasie wakacji pamiętajmy o spotkaniu z Bogiem w codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.  
 9. Koniec czerwca to czas zmian personalnych księży. Posługę duszpasterską w naszej parafii po 5 latach kończy ks. mgr Adrian Kalek, który przeniesiony został do parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnobrzegu. Dziękujemy ks. Adrianowi za piękną posługę zwłaszcza na rzecz dzieci, młodzieży oraz kręgów rodzin i życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa w dalszej posłudze kapłańskiej. Za dwa tygodnie w naszej wspólnocie parafialnej powitamy nowego wikariusza – ks. mgra Mirosława Nakoniecznego, który posługiwał dotychczas w parafii Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 10. Św. Józefa – naszego Patrona prośmy o wstawiennictwo w intencjach, które zanosimy dziś do Boga, szczególnie o potrzebne łaski na czas wakacji: „Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi, Opiekunie rodzin…”

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Alojzego Gonzagi, z.; w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień modlitw o świętość kapłanów.
 2. Przez cały tydzień będzie trwał IV Diecezjalny Kongres Eucharystyczny – program - czytaj poniżej…
 3. W ramach Kongresu Eucharystycznego w najbliższy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 7.00 i zakończy o godz. 18.00. W poszczególnych godzinach dnia wg grafiku wywieszonego w przedsionku kościoła o podjęcie adoracji prosimy Koła Żywego Różańca.
 4. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo dzieci oraz wianków, ziół i kwiatów.
 5. W najbliższy piątek – 24 czerwca o godz. 8.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 7. Pielgrzymi udający się w najbliższą sobotę do Częstochowy, by uczestniczyć w modlitwie o kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego  wraz z Siostrami Służebniczkami wyjadą o godz. 5.30 z parkingu przy naszym sanktuarium.
 8. Pragnę złożyć podziękowanie tym wszystkim mieszkańcom z ulic: Kościuszki, Sienkiewicza, Słowackiego i Placu Wolności, którzy w tym roku przygotowali ołtarze na Boże Ciało oraz tym, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgii Mszy św. i procesji Bożego Ciała. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci kl. IV za przystrojenie kościoła i złożenie ofiary na kościół w kwocie 1300 zł.
 9. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr- y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Kwiatkowskiego, Targowej i Olszyna, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Sportowej, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Asnyka i Sienkiewicza i 11 Listopada.

20 czerwca 2022 r. (poniedziałek) – Konkatedra M.B. Królowej Polski  w Stalowej Woli:       Stacja kongresowa z udziałem Ludzi Pracy

Godz. 15. 00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

                        - Koronka do Bożego Miłosierdzia

                        - Adoracja

Godz. 17.00  - Konferencja P. Jan Łopuszański

Godz. 18. 00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Adama Szala z Przemyśla

 

21 czerwca 2022 r. (wtorek) Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim:

Stacja kongresowa z udziałem dzieci komunijnych z całej diecezji

Godz. 10.00 – Msza św.

Godz. 11.00 Poczęstunek

Godz. 12.00 Występ Zespołu „Racławice”

Godz. 13.15 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

22 czerwca 2022 r. (środa) kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy Tarnobrzeg – Serbinów

Stacja kongresowa z udziałem Starszych i Chorych.

Godz. 15. 00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu,

                        - Koronka do Bożego Miłosierdzia

                        - Adoracja

Godz. 16.00   - Konferencja ks. dr Wojciech Bartoszek – Krajowy Duszpasterz Chorych

Godz. 17. 00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Seniora Edwarda Frankowskiego

 

23 czerwca 2022 r. (czwartek) – Stacja kongresowa w parafiach.

We wszystkich parafiach diecezji całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

– przebłaganie za grzechy przeciwko Eucharystii. Zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 

24 czerwca 2022 r. (piątek) Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego Święty Krzyż:

Stacja kongresowa z udziałem duchowieństwa oraz osób życia konsekrowanego.

Godz. 10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

- Godzina południowa

Godz. 11.00   - Konferencja ks. prof. dr hab. Roberta Skrzypczaka, UKSW

Godz. 12. 00 -  Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Łukasza Buzuna OSPPE z Kalisza

 

25 czerwca 2022 r. (sobota) Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w  Sulisławicach: 

Stacja kongresowa z udziałem Rodzin

Godz. 9.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 10.00 - Konferencja dr hab. Mieczysław Guzewicz

Godz. 11. 00 - Wręczenie nagrody „Arbor Bona”

Godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy z Siedlec.

 

26 czerwca 2022 r. Niedziela – Katedra Sandomierz

Stacja kongresowa z udziałem wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych

Godz. 10.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu (kościół św. Michała), modlitwa oraz procesja do Bazyliki Katedralnej.

Godz. 11.00 -  Msza św. pod przewodnictwem kard. Gerharda Müllera.

 

 1. W najbliższy czwartek – 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami : Kościuszki, Wyszyńskiego, Słowackiego i Plac Wolności. O wykonanie ołtarzy prosimy: I ołtarz - mieszkańcy ul. Kościuszki na ulicy Kościuszki przy bloku nr 15; II ołtarz – mieszkańcy ul. Sienkiewicza przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Słowackiego; III – ołtarz mieszkańcy ul. Słowackiego przy posesji p. Organisty; IV ołtarz – mieszkańcy Placu Wolności przy figurze Chrystusa Króla. Mieszkańców tych ulic prosimy o zgłoszenie się do s. Scholastyki, ażeby zabrać elementy dekoracji ołtarzy.
 2. Dzieci kl. IV będą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii św. w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy także dzieci kl. III wraz z rodzicami, aby później wspólnie przejść w procesji eucharystycznej.
 3. Od piątku przez oktawę na godz. 17.30 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - św. Antoniego z Padwy, kapł, dK; we wtorek – św. Michała Kozala, b.m., w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.
 5. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane o godz. 17.30.
 6. Wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” – w Boże Ciało spod Sanktuarium o godz. 17.00
 7. Dnia 25.06.2022 r. (sobota) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Bolesnej w Sulisławicach odbędzie się spotkanie rodzin z naszej diecezji. W programie: o godz. 9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o 10.00 – wykład prof. Guzewicza, następnie Msza św. i wspólna agapa. Zachęcamy rodziny do udziału w tym spotkaniu.
 8. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła 10. lipca o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii , w biurze i telefonicznie (nr-y na tablicy ogłoszeń). Koszt 70 zł.
 9. Wczoraj w miejscowości Castel Sant’ Elia we Włoszech nasz parafianin Jarosław Lechociński przyjął święcenia kapłańskie, zaś 14 sierpnia w naszej parafii będzie sprawował Mszę św. prymicyjną. Pamiętajmy o ks. Jarosławie w naszych modlitwach.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 11. Taca z dzisiejszej II niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Kościuszki nr 31 do końca i Wyszyńskiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy  z ul. Kwiatkowskiego bloki 2 i 2A, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego domy jednorodzinne, Targowa i Olszyna

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla KŻR.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - święto NMP, Matki Kościoła – Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00; w środę – wspomn. Św. Jadwigi Królowej; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – jest to szczególny dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa; w sobotę - św. Barnaby, Ap.
 3. W kolejną niedzielę – uroczystość Trójcy Świętej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.
 4. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest odprawiane o godz. 17.30.
 5. W środę o godz. 18.00 - Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja, a następnie spotkanie w Oratorium.
 6. W najbliższą sobotę 11 czerwca w miejscowości Castel Sant’ Elia we Włoszech nasz parafianin - diakon Jarosław Lechociński przyjmie święcenia kapłańskie, zaś 14 sierpnia w naszej parafii będzie sprawował Mszę św. prymicyjną. Pamiętajmy o dk. Jarosławie w naszych modlitwach.
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Podsanie, Żurawia, Bema i Krótka oraz Kościuszki nr 1-30, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Kościuszki nr 31 do końca, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Wyszyńskiego.
 10. W następny czwartek – 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku z procesją eucharystyczną przejdziemy ulicami : Kościuszki, Wyszyńskiego, Słowackiego i Plac Wolności. O wykonanie ołtarzy prosimy: I ołtarz - mieszkańcy ul. Kościuszki na ulicy Kościuszki przy bloku nr 15; II ołtarz – mieszkańcy ul. Sienkiewicza przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Słowackiego; III – ołtarz mieszkańcy ul. Słowackiego przy posesji p. Organisty; IV ołtarza – mieszkańców Placu Wolności przy figurze Chrystusa Króla.

zdjC499cie201

 

W niedzielę 29 maja 2022 r. ks. prał. Władysław Jadam obchodził 65 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Hara, a słowo Boże wygłosił ks. senior Franciszek Grela. Na zakończenie w imieniu parafian życzenia złożył Ryszard Szymonik, który przypomniał kapłańską drogę ks. Jubilata, która większości związana jest z parafią św. Józefa w Nisku. Po święceniach kapłańskich, które ks. Władysław otrzymał w katedrze przemyskiej 30 maja 1957 r. z rąk ks. bpa Franciszka Bardy, pierwszą jego placówką była parafia w Pysznicy, następnie w Sokołowie Małopolskim, a od 1961 r. w Nisku. Ks. Jadam dał się poznać jako dobry i gorliwy katecheta oraz wychowawca dzieci i młodzieży. Przygotowywał on dzieci do pierwszej Komunii św. i do bierzmowania, organizował każdego roku „jasełka” i „misteria wielkopostne”. Szczególnym rysem posługi duszpasterskiej ks. Władysława było zaangażowanie się w Ruch Światło-Życie i współpraca w tym dziele ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim.  Organizował i prowadził on oazy wakacyjne oraz pracował w grupach formacyjnych  z młodzieżą w ciągu całego roku. Ponadto ks. Jadam w latach 1984-1990 sprawował funkcję Dziekana Niżańskiego. W roku 1990 wyjechał do Pietrain w Belgii gdzie prawie 13 lat sprawował posługę proboszcza. Po powrocie do Polski ks. Władysław zamieszkał w Nisku, gdzie jako emeryt do tej pory sprawuje posługę przy parafii św. Józefa.

  

POLECAMY KS. WŁADYSŁAWA W NASZYCH MODLITWACH PRZEZ PRZYCZYNĘ MARYI – MATKI KAPŁANÓW I ŚW. JÓZEFA – NASZEGO PATRONA, ŻYCZĄC MU, ABY PAN JEZUS DARZYŁ GO NADAL POKOJEM, ZDROWIEM, ŻYCZLIWOŚCIĄ LUDZI I WSZELKIMI POTRZEBNYMI DARAMI.

 

 1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Święto Nawiedzenia NMP; w czwartek – Bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy; w piątek – Świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. W kolejną niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych do wtorku, zaś od 1 czerwca (środa) przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będzie odprawiane o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie modlitewno-formacyjne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. proboszcz w piątek od godz. 8.30, zaś ks. wikariusze w sobotę od godz. 8.30.
 7. Zachęcamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych, który odbędzie się 11 czerwca (sobota) w Radomyślu nad Sanem. Wyjazd autokarem. Zapisy u ks. Jana.
 8. Zaproszenie Przełożonej Generalnej Sióstr Służebniczek na Jasną Górę w dniu 25 czerwca na wspólne świętowanie 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego… ( czytaj poniżej). W związku z tym chętnych do wspólnego świętowania wspomnianego wydarzenia zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniu 25 czerwca (sobota). Wyjazd o 5.30 spod kościoła; powrót między 21 a 22.00 Koszt ok. 80 zł. Zapisy w zakrystii lub u s. Barbary 
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 10. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Kilińskiego i Krętej, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Podsanie, Żurawiej, Bema i Krótkiej, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kościuszki  nr 1-30, w tym mieszkańców z bloku nr 15.

DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY

W imieniu wszystkich sióstr służebniczek dziękujemy serdecznie KAPŁANOM - DUSZPASTERZOM i WIERNYM PARAFII  za duchową łączność z nami w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji i wspólne świętowanie 150. rocznicy śmierci Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

13 czerwca br. kończy się ten szczególny dla nas rok, ale kulminacyjnym akcentem tego wydarzenia jest Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego na Jasnej Górze, na które wszystkich ZAPRASZAMY w sobotę, 25 czerwca 2022 r.

Będziemy razem modlić się o kanonizację bł. Edmunda i powierzać Maryi intencje, które nosimy w sercach.

Zachęcamy również do oglądania transmisji tego wydarzenia w Telewizji TRWAM.

                                               s. M. Maksymilla Pliszka

                                               Przełożona Generalna

                                               Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP

 

_______________________________________________________________________________________

 

W  P R O G R A M I E:

11.00

MONTAŻ SŁOWNO – MUZYCZNY o bł. Edmundzie Bojanowskim

12.00

UROCZYSTA MSZA ŚW.

przewodniczy: bp Jan Glapiak, wicepostulator sprawy kanonizacji bł. Edmunda

homilia: abp Adrian Galbas SAC, przewodniczący Komisji ds. Apostolstwa Świeckich KEP

słowo przed błogosławieństwem:  bp Jacek Kiciński,

przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

PRZERWA – po Mszy św.

15.00

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

ŚWIADECTWO i RÓŻANIEC

ZAKOŃCZENIE SPOTKANIA ok. 16.15

 

W poniedziałek 23 maja nasza parafia przekazała za pośrednictwem Caritas Diecezji Sandomierskiej pomoc dla Ukrainy. W 22 paczkach znalazły się artykuły pierwszej potrzeby tj. żywność o wydłużonym terminie przydatności, produkty chemiczne i kosmetyczne oraz dla dzieci. Łącznie to ok. 270 kg. różnych artykułów. To już kolejna pomoc dla Ukrainy przekazana przez parafian Św. Józefa w Nisku od początku wojny. Pierwsza pomoc pieniężna w kwocie 17.000 zł. została przekazana na początku marca, kolejne w kwietniu i w maju w postaci produktów żywnościowych i chemicznych. Za okazane serce w obliczu cierpienia, które  niesie wojna w imieniu obdarowanych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – NMP Wspomożycielkę Wiernych; w czwartek – św. Filipa Neri, kapł. W kolejną niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W piątek – rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W sobotę o godz. 18.00 Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 5. 11 czerwca (sobota) w Radomyślu nad Sanem odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodych. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarem. Zapisy u ks. Jana.
 6. W Boże Ciało, 16 czerwca w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha. Chętni, którzy chcieliby udać się na koncert autokarem mogą zapisać się w zakrystii u ks. Jana.
 7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. Składamy podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na kościół w kwocie 2100 zł.
 9. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8E, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Krętej i Kilińskiego nr 1-20, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kilińskiego nr 21 do końca.
 10. Pragnę podziękować tym, którzy przygotowali paczki z darami dla Ukrainy (22 paczki). W poniedziałek zostaną one zabrane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej i przewiezione na Ukrainę.

 1.  W poniedziałek, 16 maja przypada Święto Św. Andrzeja Boboli, kapł. m. Patrona Polski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. Wieczornej w Oratorium odbędzie się spotkanie Parafialnej Grupy Caritas.
 4. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 5. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.
 6. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8D, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8E kl. 1,2,3,4, 5, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia 8D kl. 6,7,8,9,10.
 7. Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje kolejną pomoc dla Ukrainy. Tym razem jest prośba, aby przygotować paczkę wg dołączonej instrukcji. Do parafii dostarczone będą kartonowe paczki, które należy wypełnić produktami z trzech kategorii: żywność z długim terminem ważności; produkty dla dzieci, artykuły chemiczne i kosmetyczne. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, ale tak, aby można było ją zamknąć. Waga paczki nie może przekroczyć 18 kg. (W paczce nie umieszczamy odzieży, produktów, które wymagają przechowywania w lodówce i które mogą ulec zniszczeniu w transporcie). Koszt jednej paczki to kwota ok. 330 zł. Może ją przygotować jedna rodzina, dwie lub więcej, bądź też kilkoro sąsiadów. Jeśli znajdą się chętni to proszę o zgłoszenie się do zakrystii, bądź kancelarii i pobranie listy produktów do zakupienia. Po niedzieli można będzie odebrać karton, wypełnić paczkę wg instrukcji i nie zamykając przywieźć ją do Oratorium św. Józefa, skąd trafi do magazynu przeładunkowego i dalej do osób potrzebujących na Ukrainie.

 1.  Dzisiejszą niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 – uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieci kl. III przez najbliższy tzw. „Biały Tydzień” będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym i Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dzieci z kl. 4 będą obchodzić I rocznicę Komunii św. w Boże Ciało.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, B.M., w sobotę – Święto Św. Macieja, Ap.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 7. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja i spotkanie wspólnoty w oratorium.
 8. W sobotę o godz. 17.00 przy figurze Chrystusa Króla Wszechświata – koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 10. Taca z dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.
 11. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8C oraz rodzicom dzieci kl. III, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8D kl. 1,2,3,4, zaś w sobotę na godz. 9.00  o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z u;. Tysiąclecia 8D kl. 5,6,7,8,9.

 Bractwo Św. Józefa

1 maja w dniu wspomnienia św. Józefa rzemieślnika podczas Mszy św. o godz. 10.30  odbyła się ceremonia włączenia pięciu mężczyzn do   Bractwa św. Józefa. Trzech z nich ustanowiono senatorami. Podczas uroczystego ślubowania kandydaci obrali sobie św. Józefa za szczególnego przewodnika i Opiekuna oraz wyrazili wolę przystąpienia do bractwa, służenia Bogu cały sercem poprzez kroczenie drogą Bożych Przykazań, obrony wiary i Kościoła, miłowania swojej rodziny i czynienia wszystkiego, aby była „Bogiem silna” i szczęśliwa.

 

Ks. Proboszcz podczas homilii ukazał św. Józefa jako Opiekuna, który troszczy się o religijne wychowanie Jezusa: „Św. Józef był pierwszym nauczycielem rytuałów, modlitw i zwyczajów żydowskich. On też pokazuje, jak wielka jest współcześnie rola ojców w formacji religijnej swoich dzieci. Religijności ojca nikt ani nic nie zastąpi. Jest ona szczególna i wyjątkowa”.

 

Na zakończenie bracia otrzymali modlitewniki z nabożeństwem do św. Józefa i różańce, zaś włączeni do senatu przywdziali szaty.

 

Po erygowaniu w 1998 r. w Nisku Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin, powstało też Bractwo św. Józefa - DOM – skupiające ojców zatroskanych o świętość swoich rodzin i pragnących szerzyć kult św. Józefa. Bractwo gromadzi się na Mszy św. każdego 19. dnia miesiąca, aby modlić się za swoje rodziny, a następnie w oratorium odbywa się spotkanie formacyjne. Bracia biorą udział w uroczystościach kościelnych i religijno-patriotycznych. Zachęcamy mężczyzn nie tylko z terenu Niska o przyłączenie się do naszego bractwa.

 1. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic dla KŻR.
 2. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
 3. Przed nami XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny (1-7 maja 2022). W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Niedziela, 1 maja jest Szóstym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W naszym kościele czytanie Pisma św. dzisiaj o godz. 11.30. Zachęcamy, aby przez najbliższy tydzień czytać Ewangelię wg św. Łukasza w gronie rodzinnym.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Atanazego, b. dK., w środę – św. Floriana m., w piątek – Święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
 5. We wtorek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. O godz. 12.00 – uroczysta Msza św. na rozpoczęcie miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek – spowiedź św. od godz. 17.00. W pierwszą sobotę maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski.
 7. Spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca NMP – w sobotę o godz. 17.00 w Oratorium.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, Księża Wikariusze – w sobotę od godz. 10.00.
 9. W kolejną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św. W związku z tym próby przed tą uroczystością dla dzieci kl. III odbędą się w środę i piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.
 10. Dzieci z kl. 4 będą obchodzić I rocznicę Komunii św. w Boże Ciało.
 11. Dzieci, które otrzymały skarbonki Caritas w Wielkim Poście mogą je przynieść do kościoła lub przekazać ks. Janowi lub s. Barbarze w szkole.
 12. Zachęcamy młodzież i dzieci do wyjazdu na Oazę w wakacje. Informacje o terminach Oaz, kosztach oraz sposobach zgłaszania się można znaleźć (na plakacie w gablocie) na stronie diecezjalnej i w mediach oazowych.
 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 14. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła. Taca z kolejnej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom ul. Tysiąclecia 8B, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia 8C, zaś w sobotę na godz. 10.00 rano o posprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci kl.3. 

 1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas, dlatego pragnę złożyć serdeczne podziękowania wolontariuszkom parafialnego zespołu Caritas za posługę w ciągu całego roku. Po Mszy św. ofiarą do puszki będziemy  mogli wesprzeć dzieła, które prowadzi Caritas.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - dziś o godz. 15.00.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Marka, Ew.; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha b. m. –Głównego Patrona Polski; w piątek - święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz. dK– Patronki Europy.
 4. W ramach Kongresu Eucharystycznego w tym tygodniu w całej naszej diecezji odbędą się adoracje i procesje eucharystyczne. Każda parafia w dekanacie będzie miała adorację w kolejnym dniu tygodnia. W naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00, nieszpory, a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. W piątek adoracja zostanie wznowiona po Mszy św. porannej o godz. 7.00, zaś po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się z procesją eucharystyczną do parafii Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję i adorację zapraszamy wszystkich parafian i gości, zaś w poszczególnych godzinach proszę o podjęcie adoracji wspólnoty: w czwartek po Mszy św. wieczornej – Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa; o godz. 20.00 – Straż Honorową Niepokalanego Serca NMP i Legion Maryi. W piątek od godz. 7.00 – Koła Żywego Różańca wg grafiku wywieszonego w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. 30 kwietnia w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym W Sandomierzu odbędzie się Dzień Otwartej Furty. W programie m.in.: Eucharystia, rozgrywki sportowe, koncert ks. Jakuba Bartczaka, różnego rodzaju zabawy i wiele miłych niespodzianek. Zapraszamy ministrantów, dzieci i młodzież. Wyjazd busem o godz. 8.30, powrót o godz. 16.00. Koszty wyjazdu pokryje parafia. Zgłoszenia u ks. Jana.
 6. W sobotę w godzinach południowych w naszym sanktuarium będziemy gościć diecezjalną pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 7. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie, które poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 8. W kolejną niedzielę – 1 maja w naszym sanktuarium uczcimy Św. Józefa, rzemieślnika. Na Mszy św. o godz. 10.30 do Bractwa Św. Józefa zostanie przyjętych kilku mężczyzn.
 9. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – różaniec i zmiana tajemnic dla KŻR, a następnie nabożeństwo majowe.
 10. Zachęcamy dzieci i młodzież zwłaszcza należące do wspólnot parafialnych (oazy, scholi, ministrantów, ale nie tylko) do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Połowę kosztów pokryje parafia. Więcej informacji u księży i s. Barbary.
 11. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 12. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z bloku 8A z ul. Tysiąclecia –którzy zadbali o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z   Tysiąclecia z bloku 8B kl. 1,2,3 zaś w sobotę na godz. 9.00 rano prosimy mieszkańców ul. Tysiąclecia 8B kl. 4, 5,6,7.
 14. Modlitwa do Św. Józefa….

 1. Dzisiaj - w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane są tak jak w niedzielę. Szczególną modlitwą i wsparciem materialnym otaczamy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby tej uczelni.
 2. Zakończyliśmy obchód Triduum Paschalnego – pamiątki najważniejszych wydarzeń naszej wiary. Pragnę złożyć podziękowanie tym, którzy zbierali się w tym czasie na wspólną modlitwę, a zwłaszcza tym, którzy poprzez posługę przyczynili się do tego, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas. Dziękuję współbraciom kapłanom za celebrację Mszy św., nabożeństw, za głoszenie słowa Bożego i posługę w konfesjonale. Na ręce prowadzących dziękuję Służbie Liturgicznej – ministrantom, lektorom, scholi, chórowi parafialnemu, p. organiście. Siostrze Scholastyce, kilku paniom oraz panom dziękuję za przygotowanie ciemnicy i grobu, oraz za wszelkie inne wykonane prace.  Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i dekoracje do Grobu. Za wszelkie dobro składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy dlatego w najbliższy piątek post nie obowiązuje.
 4. We wtorek – 19 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Bractwa św. Józefa, a następnie spotkanie w Oratorium. Proszę wszystkich senatorów bractwa o obecność. Zapraszamy też innych mężczyzn o przybycie i włączenie się do naszego bractwa.
 5. W kolejną niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Jak co roku ofiarą do puszki będziemy  mogli wesprzeć dzieła, które prowadzi Caritas.
 6. Siostry Służebniczki zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w pielgrzymce częściowo autokarowej, częściowo pieszej w dniu 30 kwietnia - sobota. Jest to doroczna pielgrzymka Zgromadzenia w intencji nowych powołań. Jeśli zbierze się grupa - wyjazd będzie o 4.30 spod naszego kościoła . Etap z Tarnowa do Tuchowa pokonamy piechotą (ok. 17 km). W programie min. Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, zwiedzanie, powrót autokarem ok. 20.00. Koszt: 50 zł. Zgłoszenia do s. Barbary w najbliższym tygodniu.
 7. 30 kwietnia w sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym W Sandomierzu odbędzie się Dzień Otwartej Furty. W programie m.in.: Eucharystia, rozgrywki sportowe, koncert ks. Jakuba Bartczaka, różnego rodzaju zabawy i wiele miłych niespodzianek. Zapraszamy ministrantów, dzieci i młodzież. Wyjazd busem o godz. 8.30, powrót o godz. 16.00. Koszty wyjazdu pokryje parafia. Zgłoszenia u ks. Jana.
 8. Zachęcamy dzieci i młodzież zwłaszcza należące do wspólnot parafialnych (oazy, scholi, ministrantów, ale nie tylko) do wyjazdów wakacyjnych w ramach Ruchu Światło-Życie. Szczegółowe informacje i zapisy u księży: Adriana i Jana oraz Barbary.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 10. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic: Sandomierskiej, Mickiewicza, Daszyńskiego, Fredry, Krasickiego, Przemysłowej, Tysiąclecia - domy jednorodzinne i Głowackiego, którzy zatroszczyli się o porządek w kościele w ubiegłym tygodniu. Prosimy, aby we wtorek po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy z ul. Tysiąclecia blok 8A kl. 1,2,3,4, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Tysiąclecia blok 8A kl. 5,6,7,8.

Życzenia Wielkanocne

 

         Jezus Chrystus poprzez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie  otworzył nam bramy nieba, a tym samym pomaga nam wyzwolić się od wszelkich lęków o dobra tego świata i o swoje życie doczesne oraz szukać tego, co trwałe i wieczne. Dlatego Św. Paweł zachęca nas: „Jeśliście powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu” (Kol 3, 1-4).

          Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was swoim pokojem i radością, pomaga budować życie na prawdzie, która daje prawdziwą wolność, niech udzieli Wam swojego błogosławieństwa oraz umocni wiarę i nadzieję na zmartwychwstanie i życie wieczne.

                             Duszpasterze Parafii Św. Józefa w Nisku

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzisiaj – poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym.
 3. W Wielki Czwartek będziemy obchodzić pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, w czasie której Pan Jezus ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w Bazylice katedralnej w Sandomierzu zostanie odprawiona Msza Krzyżma w czasie której Ks. Biskup poświęci oleje dla katechumenów, dla chorych i do chrztu św., a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone w czasie święceń kapłańskich. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg odprawiona zostanie w naszym kościele o godz. 18.00, a po niej nastąpi przeniesienie Pana Jezusa Eucharystycznego do ciemnicy, gdzie będzie adoracja do godz. 23.00
 4. W Wielki Piątek – Adoracja rozpocznie się o godz. 6.00. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św., ale nabożeństwo, które składa się z czytania opisu Męki Pańskiej, adoracji krzyża, Komunii św. i przeniesienia Pana Jezusa do grobu, gdzie będzie trwała adoracja do godz. 23.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zebrane ofiary w dniu zostaną przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.
 5. W Wielką sobotę – Adoracja od godz. 6.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece.
 6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do licznego udziału w cały Triduum Paschalnym.
 7. Plan adoracji dla mieszkańców poszczególnych ulic na czas Triduum czyli na czwartek, piątek i sobotę wywieszony jest w gablocie parafialnej.
 8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Odczytany zostanie list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby tej uczelni.
 9. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej z udziałem władz powiatu niżańskiego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 10. W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Rodziny Radia Maryja sprawowana będzie w intencji Ojczyzny.
 11. W środę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, którzy nie są regularnie, co miesiąc odwiedzani przez kapłana. Takich chorych prosimy zgłosić w zakrystii bądź telefonicznie.
 12. Dziś po Mszach św. nadzwyczajni szafarze udadzą się do chorych z Komunią św.
 13. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.
 14. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone zostaną na remonty.
 15. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic Paderewskiego, Chopina i 3 Maja, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. O posprzątanie kościoła w środę po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ulic: Sandomierskiej, Mickiewicza i Daszyńskiego, zaś w sobotę po wieczornej liturgii ok. godz. 21.00 prosimy mieszkańców ulic Fredry, Krasickiego, Przemysłowej i Tysiąclecia - domy jednorodzinne.

TRIDUUM PASCHALNE

Porządek adoracji dla poszczególnych ulic

WIELKI CZWARTEK

GODZ. 19.00 – ul. Kręta, ul. Krótka, Bema, Żurawia, Podsanie

Godz. 20.00 – ul. Kilińskiego

Godz. 21.00 – ul. Kościuszki

Godz. 22.00 – ul. Słowackiego

 

WIELKI PIĄTEK

Godz. 6.00 – ul. Sienkiewicza,

Godz. 7.00 – ul. Sportowa

Godz. 8.00 – ul. Olszyna, Targowa

Godz. 9.00 – ul. Żeromskiego, 8 Marca,

Godz. 10.00 – ul. Wyszyńskiego

Godz.11.00 – ul. Piłsudskiego

Godz. 12.00 – ul. Wolności

Godz. 13.00 – ul. Rzeszowska – Bloki

Godz. 14.00 – ul. PCK i ul. I Rzeszowska domy jednorodzinne

Godz. 15.00 – ul. Polna, Kwiatów Polnych i Gisgesa

Godz. 16.00 – ul. Kwiatkowskiego

Godz. 17.00 – ul. 11 Listopada

Godz. 19.00 – ul. Asnyka,

Godz. 20.00 – ul. Szopena, Paderewskiego

Godz. 21.00 – ul. 3 Maja i Mickiewicza

Godz. 22.00 – ul. Plac Wolności

 

WIELKA SOBOTA

Godz. 6.00 – Sandomierska

Godz.7.00 – Torowa

Godz. 8.00 – Dworcowa

Godz. 9.00 – Kolejowa

Godz. 10.00 – Głowackiego

Godz. 11.00 – Daszyńskiego

Godz. 12.00 – Fredry, Krasickiego

Godz. 13.00 – Tysiąclecia domy jednorodzinne, Przemysłowa

Godz. 14.00 – Tysiąclecia 8 A

Godz. 15.00 – Tysiąclecia 8 B

Godz. 16.00 – Tysiąclecia 8 C

Godz. 17.00 – Tysiąclecia 8D

Godz. 18.00 – Tysiąclecia 8E

 

TRIDUUM PASCHALNE – GODZINY NABOŻEŃSTW

WIELKI CZWARTEK – GODZ. 18.00

WIELKI PIĄTEK – GODZ. 18.00

WIELKA SOBOTA – GODZ. 19.00

 

ŚWIĘCENIE POKARMÓW – WIELKA SOBOTA GODZ. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00

 

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które prowadzą: ks. Andrzej Chuchnowski - rektor kościoła i domu rekolekcyjnego w Jędrzejowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego i ks. Michał Zelik - wikariusz z Tarnobrzega. Rekolekcje potrwają do środy. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Ofiary zbierane na tacę w środę zostaną przeznaczone na potrzeby domu rekolekcyjnego.
 2. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, a następnie zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży.
 3. W najbliższy piątek 8 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową Nisko – Leżajsk, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. Osoby, które się zapiszą poprzez stronę parafii lub stronę na Facebooku otrzymają rozważania i mapę trasy w wersji elektronicznej. „Droga Krzyżowa” ma charakter indywidualny. Można iść w grupie kilku osób. Powrót na własną rękę.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej – „Godzina Święta”, którą poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Zachęcamy dzieci i młodzież do wykonania własnoręcznie palm i przyniesienie ich w kolejną niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00, po której odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę.
 6. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 7. Parafialna grupa Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne”. Jest to forma jałmużny wielkopostnej.
 8. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 4B i 4C, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. O posprzątanie kościoła w poniedziałek na godz. 19.00 prosimy mieszkańców z ul. Paderewskiego i Chopina , zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. 3 Maja.

  

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny.
 2. 8 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową Nisko – Leżajsk, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00. Osoby, które się zapiszą poprzez stronę parafii lub stronę na Facebooku otrzymają rozważania i mapę trasy w wersji elektronicznej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek - spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 4. W sobotę o godz. 17.30 – różaniec, który poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca NMP. Wcześniej o godz. 17.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie tej wspólnoty.
 5. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 10.00. Księża Wikariusze – w sobotę od godz. 8.30.
 6. W kolejną niedzielę – 3 kwietnia w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą: ks. Andrzej Chuchnowski -rektor kościoła w Jędrzejowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego i ks. Michał Zelik - wikariusz z Tarnobrzega. Plan rekolekcji zostanie zamieszczony w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.
 7. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po nabożeństwie „Gorzkich Żali” – zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR.
 8. Dziś o godz. 15.30 w Oratorium - katecheza przedmałżeńska.
 9. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Cud Guadalupe” w niżańskim kinie „Sokół”, którego projekcja odbywać się będzie w dniach: 27 i 30 marca o godz. 15.00.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 11. Parafialna grupa Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne”. Jest to forma jałmużny wielkopostnej.
 12. „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę 2 tys. zł. na kościół.
 13. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 4A, jak również rodzicom młodzieży kl. VIII, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. O posprzątanie kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców bloku 4 B z ul. Rzeszowskiej, zaś w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej 4 C.

Niedziela – 03.04. 20202 r.

Godz. 7.30 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz. 9.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.10.30 -Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.12.00 -Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.17.00 -Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Godz.18.00 -Msza święta z nauką dla wszystkich

 

Poniedziałek – 04. 04. 2022 r.

Godz. 9.00-Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz.10.30 -Nauka rekolekcyjna dla dzieci ( w szkole) kl. I-VI

Godz.12.00 -Nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkolnej

Godz. 18.00 -Msza święta z nauką dla wszystkich

 

Wtorek – 05. 04. 2022 r.

Godz.  9.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz. 10.30 - Nauka rekolekcyjna dla dzieci  (w szkole) kl. I-VI

Godz. 12.00 - Nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkolnej

Godz. 18.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich 

 

Środa- 06.04. 2022 r.

Godz.  9.00 - Msza święta z nauką dla wszystkich

Godz. 10.30 - Msza święta z homilią dla dzieci kl. I-VI

Godz. 12.00 - Msza święta z homilią dla młodzieży szkolnej

Godz. 18.00-Msza święta dla wszystkich

 

ŚRODA - SPOWIEDŹ ŚW. : 9.30 – 12.15 i 15.00 – 17.00

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Dziś o godz. 17.00 - nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00, 16.30 z udziałem dzieci,; 18.45 – z udziałem młodzieży. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny.
 2. 8 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową Nisko – Leżajsk, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20. Udział w NDK ma charakter indywidualny i wybór dystansu trasy należy dopasować do swoich możliwości. Prosimy o odpowiednie przygotowanie się i zapewnienie powrotu. Nie będą sprzedawane tzw. pakiety. Osoby, które się zapiszą poprzez stronę parafii lub stronę na Facebooku otrzymają rozważania i mapę trasy w wersji elektronicznej.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną przedstawieni i wprowadzeni w posługę nadzwyczajni szafarze Komunii św. ustanowieni przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Ich zadaniem będzie zanoszenie Komunii św. w niedzielę osobom chorym i starszym, pozostających w domach. Prosimy zgłaszać takie osoby w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 4. Dziś o godz. 15.30 w Oratorium - kolejna katecheza przedmałżeńska.
 5. W najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 – młodzież kl. VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Edwarda Frankowskiego. W związku z tym we wtorek od godz. 17.30 – spowiedź św. dla młodzieży, rodziców i świadków bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia próba. Rodziców i młodzież prosimy o posprzątanie świątyni w środę po Mszy św. wieczornej. Ofiary zebrane na tacę w czwartek zostaną przeznaczone na fundusz ewangelizacyjny naszej diecezji.
 6. W piątek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie „Dzień świętości życia”. Na Mszy św. o godz. 18.00 – Można będzie przystąpić do dzieła Duchowej adopcji dziecka poczętego, ażeby przez 9 miesięcy modlić się o uratowanie zagrożonego życia przed narodzeniem. Należy odmówić specjalną modlitwę, dziesiątek różańca i dodać jakieś dobre postanowienie np. czytanie Pisma św., czy wyrzeczenie. Ze stolika pod chórem można zabrać formularze przystąpienia do dzieła duchowej adopcji.
 7. Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Cud Guadalupe” w niżańskim kinie „Sokół”, którego projekcja odbywać się będzie w dniach: 25, 26, 27 i 30 marca o godz. 15.00.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie.
 9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.
 10. Parafialna grupa Caritas rozprowadza „Baranki wielkanocne”. Jest to forma jałmużny wielkopostnej.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na pomoc misjom oraz za dary żywnościowe, które za pośrednictwem Caritas przekazane zostały dla Ukrainy.
 12. Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Rzeszowskiej 2B i 4, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców z ul. Rzeszowskiej 4 A.