Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku
Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku
Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku
Plebania
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku
Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin
Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku
DOMEK NAZARETAŃSKI

Rzymskokatolicka parafia pw. świętego Józefa w Nisku

Witamy na oficjalnej stronie parafii

1.Niedziela Miłosierdzia Bożego otwiera  tydzień miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych, z którymi żyjemy na co dzień. Dziś przypada Międzynarodowe Święto Caritas. Po Mszy św.  ofiarą  do puszki możemy wesprzeć dzieła, które prowadzi Caritas. Dziś o godz. 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2.W poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Bp m., głównego patrona Polski (przeniesiona z 23 kwietnia).

3.We wtorek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny dz. DK., Patronki Europy. To również dzień pamięci o męczeństwie polskiego duchowieństwa

4.Od czwartku – 1 maja przez cały miesiąc o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

5.Dnia 1 maja w naszym sanktuarium obchodzimy święto św. Józefa, Rzemieślnika. Msze św. będą celebrowane w porządku niedzielnym – 7.30, 9.00, 10.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 12.00 obecni będą pielgrzymi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którzy w tym dniu przybędą do Niska z całej diecezji sandomierskiej.

6.W sobotę – 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to Dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Msze św. w naszym sanktuarium będą sprawowane wg porządku niedzielnego. O godz. 12.00 – Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i złożenie kwiatów przed figurą Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Dalsza część obchodów 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się na Placu Wolności.

7.W sobotę po nabożeństwie majowym, przed Mszą św. wieczorną z krótkim repertuarem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”.

8.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Spowiedź św. od godz. 17.00. W sobotę o godz. 16.50 – nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. W kolejną I niedzielę miesiąca o godz. 17.00 – różaniec i zmiana tajemnic.

10.Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczynają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.

11.1 maja w Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się Dzień Otwartej Furty. Zachęcamy do wyjazdu autokarem  dzieci, młodzież i dorosłych (przejazd jest bezpłatny).  Wyjazd o godz. 9.00. Powrót o 16.00. Szczegóły na plakacie.

12.Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach oazowych, które mają na celu chrześcijańską formację i wypoczynek. Informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

13.W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”.

14.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby sanktuarium.

15.Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Chopina, 3 Maja i Paderewskiego, którzy posprzątali Kościół w ostatnim tygodniu oraz tym, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie. Prosimy, aby w poniedziałek o godz. 18.30 o porządek w kościele zatroszczyli się mieszkańcy ul. Mickiewicza, Głowackiego i Sandomierskiej, zaś w piątek po Mszy św. wieczornej o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Daszyńskiego, Przemysłowej i Tysiąclecia – domy jednorodzinne.

Logowanie do witryny