1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara b.; w czwartek – Św. Agnieszkę dz. i m.
 2. W dniach 18-25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Słowo Ks. Biskupa… czytaj poniżej
 3. Od 8 grudnia w Kościele przeżywamy Rok Św. Józefa. W związku z tym w roku 2021, każdego 19 dnia  miesiąca z naszego sanktuarium na kanale You Tube diecezji sandomierskiej będzie transmitowana Msza święta z nowenną do świętego Józefa - rozpoczęcie o godz. 17 45. Również w parafiach pod wezwaniem św. Józefa  będzie Msza święta z nowenną. Przestrzegając przepisów sanitarnych zachęcamy aby rodzinami pielgrzymować do diecezjalnego sanktuarium świętego Józefa, jak również do innych parafii pod wezwaniem św. Józefa, aby wypraszać jego opiekę a nade wszystko dar Świętych Odpustów, które udzieliła Penitencjaria Apostolska. Kościoły na terenie diecezji  pod wezwaniem św. Józefa to:Nisko – Diecezjalne Sanktuarium  św. Józefa Oblubieńca,  Kotowa Wola,   Kocudza, Klimontów, Chodków,  Wydrza,  Biskupice, Wola Rusinowska, Sandomierz.
 4. W związku z nowenną do Św. Józefa i Mszą św., która będzie transmitowana z naszego sanktuarium w najbliższy wtorek o godz. 17.45, proszę o przybycie: Bractwa Św. Józefa, służby liturgicznej i scholi. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. dr Rafał Kułaga – rektor WSD w Sandomierzu.
 5. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 6. W najbliższą niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Będziemy modlić się za poszkodowanych, a po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na ten cel.
 7. Zakończyły się spotkania kolędowe w kościele. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy gromadzili się w naszym sanktuarium i tym, którzy nie mogąc przybyć łączyli się duchowo w modlitwie. „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na potrzeby naszego sanktuarium oraz z racji kolędy.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.
 9.  Dziękujemy tym mieszkańcom z ulicy Wyszyńskiego, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ul. Słowackiego: blok nr 1 i 6 oraz domy jednorodzinne, zaś w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Słowackiego blok nr 4a i z ul. Sportowej.
 10. Modlitwa do Św. Józefa…

 

 1. Dzisiaj - w Święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 2. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 3. W środę o godz. 18.00 Msza Święta z udziałem Rodziny Radia Maryja.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego sanktuarium czy też z racji kolędy.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 6.  Dziękujemy tym mieszkańcom z ulic: Kwiatkowskiego, Podsanie, Żurawia, Bema, Krótka i Kopernika., którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Wyszyńskiego.
 7. Trwają spotkania kolędowe w kościele. Wierni z kolejnych ulic naszej parafii uczestniczą w Mszy św. o godz. 18.00, w czasie której modlimy się o potrzebne łaski dla nich w nowym roku, a na zakończenie odbywa się  błogosławieństwo rodzin i rozdanie pamiątkowych folderów i obrazków. Prosimy przynieść ze sobą wodę, którą pobłogosławimy, aby po powrocie do domu można nią było pokropić mieszkanie. Wierni, którzy nie mogą przybyć do kościoła niech łączą się duchowo, modląc się w tym czasie w domu.

 

W najbliższych dniach zapraszamy wiernych z następujących ulic:

11. stycz. (pon.) – ul. 3 Maja, Paderewskiego, Mickiewicza, Szopena, Głowackiego, Sandomierska, Przemysłowa

12. stycz. (wt.) – Daszyńskiego, Fredry, Krasickiego, Tysiąclecia 8a i domki.

13. stycz. (śr.) – ul. Tysiąclecia  8b, 8c, 8d, 8e

 

 

 

 1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dla braci i sióstr z Kół Żywego Różańca.
 2. W środę - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) - na każdej Mszy św. - poświęcenie kredy,  kadzidła i wody. Po Mszy św. ze stolika przed ołtarzem można będzie  zabrać kadzidło i kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów. Wodę do poświęcenia prosimy przynieść ze sobą. W tym dniu  modlitwą i ofiarą materialną będziemy wspierać misjonarzy. Taca przeznaczona zostanie na Krajowy Fundusz Misyjny.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. z udziałem Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego. Po Mszy św. wieczornej –„Godzina Święta”, którą poprowadzi SHNSPJ.
 4. W dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.
 5. W kolejną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i jednoczesne liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego sanktuarium czy też z racji kolędy.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 8.  Dziękujemy mieszkańcom ul. Kościuszki, którzy posprzątali kościół w ubiegłym tygodniu Do sprzątania kościoła w poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców z ulic: Podsanie, Żurawia, Bema, Krótka i Kopernika., zaś w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego – bloki i domy jednorodzinne.
 9. Trwają spotkania kolędowe w kościele. Wierni z poszczególnych części parafii uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00 w czasie której modlimy się o potrzebne łaski dla nich w nowym roku, a na zakończenie odbywa się  błogosławieństwo rodzin i rozdanie pamiątkowych folderów i obrazków. Prosimy przynieść ze sobą wodę w butelkach, którą pobłogosławimy, aby każdy po powrocie do domu mógł nią pokropić mieszkanie. Wierni, którzy nie mogą przybyć do kościoła niech łączą się duchowo, modląc się w tym czasie w domu.

 

W najbliższe dni zapraszamy:

4. stycz. (pon.)    – ul. Kwiatkowskiego, Sportowa, Słowackiego

5. stycz. (wt.)  – ul.  8 Marca, Legutki, Piłsudskiego, Wolności, Plac Wolności

7. stycz. (czw.) – ul. Rzeszowska - bloki i domy jednorodzinne

8. stycz. (pt.)  – ul.  PCK, Polna, Gisgesa,  Torowa, Dworcowa, Kolejowa,

 

Dalszy plan podamy w kolejną niedzielę.

 

 1. Dziś przypada Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej  Mszy św. modlimy się o umocnienie jedności i miłości małżonków i o potrzebne łaski w rodzinach, zaś małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 2. Dziś już ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Dziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo, za dobro, które otrzymaliśmy osobiście, dla naszych rodzin i społeczności lokalnej. Dziękujemy za wszelkie łaski udzielone naszej wspólnocie parafialnej. W tym roku ochrzciliśmy 48 dzieci, 31 przystąpiło do I Komunii Św.; 32 osoby przyjęło sakrament bierzmowania, pobłogosławiliśmy 5 małżeństw, 57 osób odeszło do wieczności. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy gromadzą się w naszym sanktuarium na modlitwę czy to w niedzielę czy w ciągu tygodnia w czasie adoracji i nabożeństw. Moje podziękowanie za posługę kieruję do księży wikariuszy Zbigniewa i Adriana, księży jubilatów: Franciszka i Władysława, ks. Roberta – kapelana szpitala. Dziękuję za posługę siostrom zakonnym na czele z siostrą przełożoną Barbarą. Dziękuję na ręce liderów wszystkim wspólnotom parafialnym za modlitwę, czuwania i adoracje w kościele. Dziękuję p. Stanisławowi, naszemu organiście, chórowi parafialnemu za ubogacanie liturgii pięknym śpiewem. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za działalność charytatywną. Dziękuję osobom świeckim posługującym w naszej parafii czy to w kościele czy na plebanii za wszelkie prace wykonane w ostatnim roku. Jestem wdzięczny tym osobom, które bezinteresownie przychodzą, aby pomóc choćby przy organizowaniu różnych uroczystości parafialnych czy w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Jeszcze raz pragnę podziękować s. Scholastyce za koncepcję szopki bożonarodzeniowej, którą możemy podziwiać oraz osobom, które ją wykonały.  Ze względu na epidemię był to trudny rok dla wszystkich. Działalność duszpasterska  została ograniczona. Musieliśmy także ograniczyć inwestycje parafialne. Na przestrzeni ostatniego roku udało się jednak zrealizować kilka remontów. W związku z przekazaniem  miastu na 20 lat terenu pod parking, wyremontowaliśmy budynek gospodarczy. Remont też przeszły schody przy Domku Nazaretańskim oraz dębowe 100- letnie schody w zabytkowej części plebani. Położona została nowa posadzka w korytarzu przy kancelarii parafialnej. Jestem wdzięczny tym wszystkim, którzy składają ofiary, dzięki którym możemy przeprowadzać remonty i pokryć koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem parafii. Koszty te zawierają ogrzewanie, energię elektryczną, inne media i wynagrodzenia pracowników parafii. Jeśli chodzi o remont organ piszczałkowych, po konsultacji z diecezjalną komisją ds. muzyki kościelnej postanowiliśmy, że będziemy poszukiwać najlepszej oferty i sposobu renowacji naszego instrumentu. W związku z epidemią i trudniejszą w tym roku sytuacją finansową  odłożymy ten remont na czas późniejszy. Raz jeszcze  pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary  na tacę,  w kopertach lub na konto parafialne. Stan konta parafialnego na zakończenie roku to kwota: ok. 130 tys. zł. Plany kolejnych inwestycji przedstawię po nowym roku.  
 3. W poniedziałek w liturgii wspominamy Świętych Młodzianków, Męczenników, w sobotę -  Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu bb. i ddK.
 4. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a następnie na Mszę św. na zakończenie starego roku.
 5. W piątek - Nowy Rok -  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Msze św. tak  jak w niedzielę o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca.
 7. W najbliższą sobotę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę o 17.30 nabożeństwo różańcowe, które poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca NMP.
 9. W kolejną, pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych dla braci i sióstr z Kół Żywego Różańca.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

11.  Dziękujemy mieszkańcom ul. Kilińskiego, którzy posprzątali kościół przed świętami. Do sprzątania kościoła jutro, w poniedziałek na godz. 19.00 prosimy mieszkańców ul. Kościuszki nr 1-30 i blok nr 15,  zaś w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców z ul. Kościuszki nr 31 do końca.

12. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Chcemy jednak zaprosić naszych parafian z poszczególnych ulic do kościoła na wspólną modlitwę i błogosławieństwo rodzin. W programie będzie Msza św. o godz. 18.00 z modlitwą za mieszkańców zaproszonych ulic, błogosławieństwo rodzin, rozdanie pamiątkowych folderów i obrazków. Prosimy ze sobą przynieść wodę w butelkach, którą pobłogosławimy, a każdy po powrocie do domu będzie mógł nią pokropić mieszkanie. Wierni, którzy nie mogą przybyć do kościoła niech łączą się duchowo, modląc się w tym czasie w domu.

 

W najbliższe dni zapraszamy:

28. grud. pon. – ul. Podsanie, Zasanie, Kilińskiego, Kręta, Kopernika, Bema, Krótka, Żurawia

29. grud. wt. – ul. Kościuszki, , 11 Listopada, Asnyka, Sienkiewicza

30. grud. czw. – ul. Wyszyńskiego, Targowa, Olszyna, Żeromskiego.

 

Dalszy plan podamy w kolejną niedzielę.

 

 

 1. Kończy się  Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjcie Pana. Pragnę podziękować tym, którzy gromadzili się na Mszy św. roratniej. Był to  czas  duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze do czwartku zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 6.30.
 2. Na stronie internetowej WWW.diecezjasandomierska.pl od poniedziałku do środy o godz. 17.00 prowadzone będą rekolekcje diecezjalne on-line. Zachęcamy do skorzystania z tej formy słuchania słowa Bożego.
 3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św.
 4. Osoby chore i starsze, które nie są regularnie odwiedzane z posługą sakramentalną, a chciałyby na święta wyspowiadać się i przyjąć Komunię św., prosimy dzisiaj zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie. Tych chorych odwiedzimy jutro od godz. 9.00.
 5. We wtorek podczas Mszy św. wieczornej zostanie przyniesione przez harcerzy z niżańskiego hufca „Betlejemskie Światełko Pokoju”. Do czwartku będzie ono płonąć przed ołtarzem, zaś w wigilię od południa na zewnątrz przed krzyżem misyjnym.
 6. W środę o godz. 18.00 – Msza św. z udziałem grupy Ojca Pio.
 7. W czwartek w godzinach popołudniowych w wigilię Bożego Narodzenia w gronie osób najbliższych zasiądziemy do stołu, aby  połamać się opłatkiem i spożyć wieczerzę. Niech to spotkanie rozpocznie się odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą, którą poprowadzi głowa rodziny, a po spożyciu wieczerzy niech będzie wspólne kolędowanie. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę, którą rozpoczniemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w Boże Narodzenie i w Szczepana będą odprawione o godz. 7.30; 9.00, 10.30; 12.00 i 18.00.
 8. Taca z pasterki przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia, zaś ze Św. Szczepana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
 9. W kolejną niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień szczególnej modlitwy za małżeństwa i rodziny.
 10.  W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Wiernych z poszczególnych ulic będziemy zapraszać do kościoła na modlitwę i błogosławieństwo rodzin. Więcej informacji podamy w kolejną niedzielę.
 11. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła z racji przyjęcia opłatków. Zebrana kwota to ponad 17,5 tys. zł., i przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła, i na bieżące remonty. Serdeczne podziękowania kieruję do gospodarzy ulic i bloków oraz innych osób, które podjęły się rozprowadzenia opłatków. Opłatki i świece na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii.
 12. Już dziś pragnę podziękować za wykonanie szopki bożonarodzeniowej  tym wszystkim, którzy wczoraj przyszli, ażeby udekorować kościół. Podziękowania te składam na ręce s. Scholastyki – zakrystianki.
 13. Na Soliku pod chórem i na ołtarzach bocznych wyłożone są maseczki wielokrotnego użytku, które dostarczono z Urzędu Miasta. Maseczki można zabierać, jednak przed użyciem należy je wyprać.
 14. Dziękujemy tym mieszkańcom ulic Krętej i Sandomierskiej, którzy zadbali o porządek w kościele w ostatnim tygodniu. Proszę, aby w środę po Mszy św. wieczornej troskę o kościół podjęli mieszkańcy ul. Kilińskiego.

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.