Radosną agapą zakończył się rok formacyjny dzieci, młodzieży oraz rodzin Domowego Kościoła, zrzeszonych przy Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Spotkanie rozpoczęło się w oratorium od zawiązania wspólnoty w połączeniu ze śpiewem.

 O godz. 18.00 sprawowana była msza święta, z oprawą muzyczną i liturgiczną uczestników agape. Po zakończonej Eucharystii dalszą część wzajemnego świętowania kontynuowano w takcie poloneza, polskiego tańca narodowego. Kolejny punkt programu upłynął w kulinarnym klimacie. Potrawy z grilla, frytki, nuggetsy, kusiły nieodparcie zapachem i smakiem, stąd tak szybko znikały w brzuszkach. Radosne zabawy i tańce, wpisane także w punkt programu, żywo angażowały wszystkich, bez względu na wiek.

  O godz. 21.00 uczestnicy ponownie stworzyli wielki krąg. W tym czasie szczere podziękowania za duszpasterską opiekę od swoich oazowych podopiecznych odebrali moderatorzy: ks. Zbigniew, ks. Adrian oraz s. Barbara. Modlitwa i dar Bożego błogosławieństwa zakończyły ten szczególny czas, wypełniony mocą radości chrześcijańskiej. Starsza młodzież wzięła jeszcze udział w klimatycznym koncercie w formie jam session, we własnym zresztą wykonaniu.

  Całe to wydarzenie było jednocześnie podziękowaniem oraz pięknym, bo z Bogiem, wejściem w okres wakacyjny

Obejrzyj galerię zdjęć.. 

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.