9 czerwca, grupa młodzieży z parafialnego Ruchu Światło – Życie uczestniczyła, wraz z ks. Adrianem, w pielgrzymkowo – rekreacyjnym Rajdzie Rowerowym. Trasa przejazdu, która rozpoczynała się na placu przy Sanktuarium św. Józefa, mierzyła łącznie aż 100 km. Wiodła ona głównie ścieżką rowerową Green Velo, usytuowaną wśród malowniczych krajobrazów.

            Rajd nastawiony był na dotarcie do dwóch miejsc docelowych. Pierwszym był zespół klasztorny OO. Bernardynów w Leżajsku. Uczestnicy, po dotarciu w to miejsce, w pierwszej kolejności udali się pod pomnik św. Jana Pawła II, którego opieki przyzywali w modlitwie przed wyruszeniem w trasę. Ci, którzy szybciej zregenerowali siły wybrali się na przemarsz, zlokalizowanymi w Lesie Klasztornym, modlitewnymi ścieżkami. Następnie, już cała grupa, udała się do Bazyliki Zwiastowania NMP na modlitwę oraz kontemplację sakralnych rzeźb i malowideł, ubogacających wnętrze świątyni.

            Kolejnym punktem programu było spotkanie w klasztornym refektarzu z ojcem Rufinem. Bernardyn, z właściwą sobie charyzmą, opowiadał o historii powstania klasztoru oraz specyfice zakonnej reguły życia. Na koniec oprowadził gości po korytarzach monastyru oraz pięknych ogrodach, pielęgnowanych wewnątrz kompleksu. Udzielił również daru błogosławieństwa na dalszą drogę.

            Drugim miejscem docelowym była miejscowość Brzóza Królewska, w której od ubiegłego roku, wraz z rodzicami, mieszkają nasze niżańskie oazowiczki: Zuzia i Ala. W zacisznie usytuowanym gospodarstwie, przy lesie, właściciele rozstawili stoły, rozpalili grilla i przygotowali gitary. To były idealne warunki do wspólnego biesiadowania!

            Atmosfera radości napełniła mocą rowerowych podróżników, tak iż nawet w drodze powrotnej wybrzmiewały z ust pieśni biesiadne. Przy jednej, z mijanych po drodze maryjnych kapliczek, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, pielgrzymi – cykliści odśpiewali łacińskie Maria Regina Mundi. Z ogromną satysfakcją, umocnieni Bożą łaską, uczestnicy rajdu powrócili do swoich domów tuż przed ciszą nocną.

  Obejrzyj galerię zdjęć..

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.