Święto Świętej Rodziny jest szczególną okazją, aby modlić się o świętość małżeństw i rodzin. Od 2018 roku, zgodnie z propozycją biskupów, w wielu polskich parafiach odbywa się tego dnia obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

    W naszym Sanktuarium na wszystkich mszach świętych, sprawowanych w Niedzielę Świętej Rodziny, małżonkowie mieli okazję, aby odnowić swoje ślubne przyrzeczenia. Kapłani wzywali przy tym do modlitwy za małżonków i rodziny a w swoich homiliach, zarówno tych kierowanych do dorosłych jak i do dzieci, podprowadzali myślowo do Jezusa, Maryi i Józefa - Świętej Rodziny, będącej wzorem do naśladowania.

    Dla całej naszej wspólnoty parafialnej to był również dzień wdzięczności za wszystkie rodziny, które swoje rodzinne życie starają się kształtować podług Świętej Rodziny. Dziękujemy również za wszystkie młode małżeństwa, które swoje dzieci wychowują w duchu wiary chrześcijańskiej. Pięknym tego wyrazem jest ok. 100 dzieci, które gromadzą się ze swoimi rodzicami w każdą niedzielę na mszach świętych o godz. 12.00

   Tego samego dnia kilka par małżeńskich z naszej parafii wzięło udział w diecezjalnym spotkaniu rodzin i małżeństw w Łoniowie. Centralnym punktem tego spotkania była msza św., sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, podczas której obecni w tamtejszej świątyni małżonkowie również odnowili swoje przyrzeczenia, złożone w dniu ślubu. 

Obejrzyj galerię zdjęć..

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.