31 października odbył się w naszym Sanktuarium III Korowód Świętych. W tym roku przybrał on charakter misyjny, z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ustanowionego przez papieża Franciszka.

   Wydarzenie rozpoczęło się od spektaklu w sanktuarium św. Józefa. Odegrano w nim epizody z życia świętych osób z poszczególnych kontynentów różańca misyjnego.

   Europę reprezentował św. Jan Paweł II, pełniący jednocześnie funkcję gospodarza tego „świętego zgromadzenia”. W inscenizacji towarzyszyli mu święci, beatyfikowani lub kanonizowani za pontyfikatu papieża Polaka: św. Józefina Bakhita z Sudanu, św. Juan Diego z Meksyku, św. Matka Teresa z Kalkuty w Indiach oraz św. Mary Mackillop z Australii. Część artystyczną zakończyła teatralizacja papieskiej audiencji generalnej, w której udział wzięli wszyscy, przybyli tego wieczoru do sanktuarium, „święci i błogosławieni”.

   Następnie barwny korowód, z radością w sercu i śpiewem na ustach, wyruszył ulicami naszego miasta, aby manifestować świadectwo wiary oraz duchową łączność z tymi, którzy już są w niebie.

   Po powrocie do kościoła odprawione zostało „nabożeństwo z różańcem misyjnym w ręku”, podczas którego otoczono modlitwą misjonarzy i wszystkie dzieła misyjne, prowadzone na różnych kontynentach. Modlitwa prowadzona była w językach: suahili, hiszpańskim, polskim, japońskim oraz angielskim. Po nabożeństwie odbyła się Msza św., w której liturgicznie i muzycznie posługiwały dzieci, młodzież i dorośli, poprzebierani za świętych i błogosławionych.

   „Bal Wszystkich Świętych” w przykościelnym oratorium, był ostatnim akcentem radosnego przeżywania tajemnicy obcowania ze świętymi, gdzie „świętość” wybrzmiewała rytmem chrześcijańskich śpiewów, tańców i zabaw.

 Obejrzyj galerię zdjęć..

 

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.