21 października, gościł w naszej parafii, przebywający w ramach wizytacji kanonicznych, J. E. ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

   Wizytacja kanoniczna jest czynnością apostolską, związaną z działaniem Ducha Świętego i odbywa się w parafiach co 5 lat. Obecność Biskupa uświadamia wiernym, że Kościół potrzebuje modlitwy oraz kształtowania postaw dojrzałej i mocnej wiary.

  Swoją wizytę Pasterz naszej diecezji rozpoczął od niżańskich placówek: oświatowej i zdrowotnej. Odwiedził Liceum Ogólnokształcące oraz Szpital Powiatowy, spotykając się z uczniami oraz osobami chorymi, a także Dyrekcją i personelem obydwu placówek.

   W dalszej kolejności odbyło się zebranie ks. Biskupa z osobami duchownymi, posługującymi duszpastersko w naszej parafii; wpierw z kapłanami a następnie z siostrami zakonnymi – Służebniczkami Dębickimi. Ekscelencja spotkał się również z rodzicami księży, kleryków i sióstr zakonnych, wywodzących się z naszej parafii.

   Dalszą część programu stanowiło spotkanie z grupami duszpasterskimi, zrzeszonymi przy naszej parafii, podczas którego liderzy dokonali, przed ks. Biskupem, sprawozdania z działalności poszczególnych wspólnot.

  O godz. 17.00 miał miejsce centralny punkt wizytacji – uroczysta Msza św., pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa, w koncelebrze księży z dekanatu niżańskiego. Podczas Eucharystii ks. Proboszcz dokonał sprawozdania z działalności naszej parafii w wymiarze duszpasterskim i gospodarczym.

    Udzielony na zakończenie dar Bożego błogosławieństwa umocnił naszą wspólnotę parafialną na dalsze lata owocnej pracy na chwałę Boga Najwyższego oraz ku pożytkowi Chrystusowego Kościoła.

Obejrzyj galerię zdjęć..

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.