W sobotę, 21 września, w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła w Sandomierzu, miało miejsce błogosławieństwo nowych ceremoniarzy i animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym gronie znaleźli się również animatorzy z naszej parafii: an. Tomasz i an. Łukasz. Ceremonia, w sposób uroczysty, zakończyła całoroczną formację, realizowaną w ośrodku rekolekcyjnym w Radomyślu n. Sanem.

   Mszy świętej, podczas której dokonano obrzędu błogosławieństwa, przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali w niej księża przełożeni z WSD Sandomierz oraz księża opiekunowie wspólnot ministranckich.

   Pasterz diecezji podczas kazania uwrażliwiał młodych chłopców na potrzebę dbałości o życie duchowe. Po homilii nowi ceremoniarze i animatorzy podczas uroczystej przysięgi przed biskupem przyrzekli gorliwie i sumiennie wypełniać powierzone im obowiązki.

   Na zakończenie wydarzenia w refektarzu seminaryjnym wręczone zostały animatorom dyplomy, potwierdzające osiągnięcie najwyższego stopnia formacji ministranckiej.

Obejrzyj galerię zdjęć..

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.