19 marca obchodziliśmy w naszym Sanktuarium uroczystości odpustowe ku czci świętego Józefa, w wizerunku Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona naszej wspólnoty parafialnej oraz całego Kościoła Powszechnego. Tego dnia otwarliśmy szeroko nasze serca na dary płynące od Boga, przez pośrednictwo Opiekuna Bożego Syna, zwłaszcza podczas sprawowanych tego dnia mszy świętych.

    Centralnej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył ks. mgr Tomasz Szostek – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem. Sumę odpustową ks. Tomasz ubogacił również „słowem Bożym”, wygłaszając okolicznościową homilię. Zwyczajowo, o oprawę tej mszy świętej zadbało Bractwo św. Józefa.

    Z kolei, podczas mszy świętej o godz. 18.00, troje naszych ceremoniarzy, uformowanych do tej posługi w Ośrodku Formacji Chrześcijańskiej „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem, otrzymało poświęcone stroje liturgiczne oraz uzyskało prawo do ich noszenia. To kolejny, widoczny znak ich przynależności do Chrystusa. Wieczorną liturgię eucharystyczną wzbogacił muzycznie nasz parafialny chór.

    Podziękowania dla wszystkich uczestników oraz zaangażowanych w obchody uroczystości odpustowych wyraził w słowach wdzięczności ks. Proboszcz – dr Kazimierz Hara.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.