Jubileusz 20-lecia istnienia Bractwa św. Józefa w naszej parafii został uroczyście uczczony podczas corocznego spotkania opłatkowego. W tych podniosłych chwilach, przeżywanych 19 stycznia, obok naszych „Braci Józefów”, uczestniczyły Bractwa „Józefowe”: z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Groblach; z par. MBNP oraz par. św. Barbary w Tarnobrzegu; a także z par. św. Józefa w Rzeszowie, skąd Bracia przybyli wraz ze swoim proboszczem – ks. Waldemarem Dopartem.

    Tradycyjnie wspólny opłatek rozpoczęła Msza święta, sprawowana o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Kazimierz Hara – opiekun naszego parafialnego Bractwa. Po zakończonej liturgii, w uroczystym przemarszu, ze śpiewem na ustach, wszyscy uczestnicy spotkania, wraz z kapłanami, udali się do świeżo odrestaurowanej sali w Oratorium św. Józefa. Tam, po modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i odśpiewaniu kolędy, nastąpiło wspólne przełamanie się opłatkiem, okraszone oczywiście szczerymi i serdecznymi życzeniami. Dodatkowo smaczne potrawy, a przede wszystkim jubileuszowy tort, mile uraczyły każde podniebienie. Uśmiechy na twarzach wizualnie odzwierciedlały radość, która niewątpliwie towarzyszyła we wszystkich męskich sercach.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.