W Niedzielę Chrztu Pańskiego 18-osobowa grupa kolędników misyjnych z naszej parafii, wraz z s. Barbarą, uczestniczyła w diecezjalnym spotkaniu grup kolędników misyjnych w Radomyślu nad Sanem. Nasze dzieci i młodzież, zaangażowane w misyjne dzieła, wybrały się do Radomyskiego Sanktuarium, aby spotkać się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron diecezji, podobnie zaangażowanych na rzecz misji. Jednocześnie polecali w modlitwie, tych wszystkich naszych parafian, którzy otworzyli przed nimi drzwi swoich domów oraz swoje serca.

    Spotkanie rozpoczęła msza święta, koncelebrowana przez ks. bpa Edwarda Frankowskiego wraz z kapłanami, a której przewodniczył biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz.

„Przykazanie miłości Boga i bliźniego każe nam dzielić się skarbem wiary z innymi i w ten sposób troszczyć się o ich zbawienie. Dobrze, że taką misję podejmują dzisiaj nasi najmłodsi diecezjanie” - mówił na rozpoczęcie Eucharystii biskup sandomierski.

    Po zakończonej mszy św. dzieci i młodzież z grup kolędniczych wspólnie kolędowały w świątyni a następnie przemaszerowały w barwnym korowodzie misyjnym. Spotkanie zakończyła wspólna agapa.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.