26 grudnia, na mszy św. o godz. 12.00, nastąpiło w naszej świątyni uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Siedem pięcioosobowych grup, z Bożym błogosławieństwem, wyruszyło, aby w ciągu trzech dni odwiedzić naszych parafian, kwestując przy tym na bardzo szczytny cel, tj placówkę misyjną w Boliwii, gdzie posługują siostry służebniczki dębickie. Poprosiliśmy s. Barbarę Żydek, posługującą w naszej wspólnocie parafialnej, a jednocześnie główną organizatorkę kolędy misyjnej przy naszej parafii o przybliżenie charakteru i celu kolędowania.

    „Chcąc powiedzieć chociaż trochę o Boliwii najlepiej byłoby zaprosić Was, Kochani, do zajrzenia do niżej podanych linków – one bowiem pomagają nam „podglądnąć” nasze Siostry misjonarki, które już ponad 25 lat posługują w tym zakątku świata. Więcej tam dzisiaj „sióstr tubylczych” niż Polek, ale to dla nas wielka radość.

    Inicjatywa Kolędy Misyjnej w naszej parafii na rzecz konkretnej placówki w Boliwii -  szkoły w Cochabamba – to nasza maleńka kropelka w morzu potrzeb, a jednocześnie przejaw wielkiego serca wielu ludzi dobrej woli. Myśl o tym, ufam, zrodziła się z Bożego natchnienia i owoce, którymi możemy się dzisiaj cieszyć są potwierdzeniem, że Bóg pobłogosławił nasz trud. Wielkie i radosne zaangażowanie sporej grupy dzieci i młodzieży, których nie zniechęcał deszcz i fakt, że nie każde drzwi stawały przed nimi otworem sprawił, że bardziej zapamiętaliśmy gościnność i serdeczność tych, którzy nas przyjęli. Kolędnicy nieśli Dobrą Nowinę o narodzinach Bożego Syna, dzieląc się troską o działalność misyjną Kościoła. W ten sposób mogliśmy wszyscy poczuć szczególną wspólnotę Ludu Bożego. Jeśli obejrzycie zdjęcia i przeczytacie choćby krótką relację z tego, co dzieje się w tamtej części świata być może da wam Bóg tę łaskę, że doświadczycie w swoim sercu Bożej radości i dumy – tak wiele dobra tam się dzieje. Ja osobiście, gdy patrzę na zaangażowanie chrześcijan w tamtym rejonie doznaję zawstydzenia a jednocześnie zyskuję nowy zapał i inspiracje do tego, by ewangelizować.

https://bdnp.pl/zyczenia-swiateczne-dla-przyjaciol-misji/

https://bdnp.pl/dziekujemy-muchas-gracias/

https://bdnp.pl/misje/placowki-misyjne/

https://bdnp.pl/okolicznosciowe-spotkania-w-cochabamba/

    Zapraszam do odwiedzania również naszej strony https://bdnp.pl/sluzebniczki/ - w ten sposób łatwiej będzie włączyć się w ten nurt służby dzieciom, ubogim i chorym, poczuć ducha bł. Edmunda i otworzyć się na działanie Ducha Świętego w swoim życiu.” - relacjonowała s. M. Barbara Żydek – służebniczka dębicka.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.