W dniach 14-16 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy święty czas rekolekcji adwentowych, przez który przeprowadził nas wykładowca Pisma Świętego w sandomierskim Seminarium Duchownym – ks. dr. Paweł Lasek. Rekolekcjonista swoje nauki oparł na trzech adwentowych postaciach biblijnych: Izajaszu, Janie Chrzcicielu oraz Maryi.

    Rekolekcyjny kaznodzieja, odnosząc się do osoby starotestamentalnego proroka Izajasza, nakreślił nam istotę i znaczenie dokonywanych w życiu wyborów. Postać św. Jana Chrzciciela ukazał z kolei na fundamencie nauki o kroczeniu właściwą drogą duchowej czystości. Wreszcie Maryję przedstawił jako wzór zupełnej wolności od grzechu, podkreślając tu działanie Bożej łaski jak również zasługę własną samej Miriam. Ks. Paweł przypomniał, że w sakramencie chrztu św. otrzymujemy identyczną czystość, jaką przez całe życie cieszyła się Matka Najświętsza. Podkreślał również, że trzeba nam tę czystość utrzymać i aktywnie się w tym realizować, gdyż sama bezczynność może poczynić wiele szkód w naszym duchowym życiu.

    W ostatnim dniu rekolekcji wdzięczność wobec ojca rekolekcjonisty wyraził ks. proboszcz oraz przedstawiciele całej wspólnoty wiernych naszej parafii.

Obejrzyj galerię zdjęć.

Wyszukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2012. All Rights Reserved.